KAN, VAHŞET VE AŞK: 68 KİLL FİLMİ

Bir kitap uyarlaması ile yine karşınızdayım. Bryan Smith’in aynı isimli kitabından uyarlanan 68 Kill farklı bir film arayanlar için şifa niyetinde.

Hemenher kadın aşk filmlerini sever. Ama aşk filmleri kendi içinde türlere ayrılır. Benim bunlardan en sevdiğim öldürücü aşk hikayelerini konu alan filmlerdir. 68 Kill de tam olarak ölümcül bir aşk masalı aslında. Bunun yanında bir olgunlaşma hikayesi de denilebilir.

Liza ve Chip birbirinden çok farklı karakterlere sahip ama birbirlerine büyük bir tutku ile bağlı çifttir. Chip son derece sakin, pasif bir karakterken Liza tehlikeli boyutta saldırgan ve otoriterdir. Chip, Liza’ya olan aşkından dolayı, Liza’nın yaptığı yanlışları bile göremeyecek boyutta bir aşıktır. Lakin bu çift bir gün üstesinden gelemeyecekleri bir soygun planı yapar ve olaylar gelişmeye başlar. Liza aslında saplantılı ve çılgın bir karakterdir. Chip’te onun için bir nevi köledir ve elinden kaçırmak istemez. Chip ise soygun sonrasında karşılaştıkları Violet’eaşık olur fakat bu Liza’yı delirtir ve olaylar iyice kızışır. Ardından hırsız polis oyunu başlayacak ve kaç kovala oyunu Chip’i değiştirecektir.

68 kill GİF ile ilgili görsel sonucu

Bol kan, bol şiddet ve cinsellik barındıran bir film aslına 68 Kill. Lakin şiddet sahnelerini son derece başarılı ve gerçekçi buldum. Bunların dışında aslında çok eğlenceli bir yol filmi. Giriş, geliş ve sonuç bağlamında bir yol hikayesi 68 Kill.

Filmin yönetmeni TrentHaaga. Son derece enteresan filmleri vardır kendisinin. Özellikle “Killjoy” film serisi ile bilinir. Lakin bu filmlerinin hiç birisi ses getirmiş, çok fazla bilinen yapımlar değildir. Yine de tarzını oldukça sevdiğim bir yönetmendir Haaga. Filmleride genelde absürd komedi-gerilim tarzındadır. Kara mizahtan hoşlanır. Bunu da en iyi yansıtan filmi kuşkusuz “Bonnie&Clyde vs. Dracula”dır.

İlgili resim

Filmin oyuncu kadrosunda ise MatthewGrayGubler, AnnaLynneMcCord, AlishaBoe, SheilaVand yer almakta. Çok dikkat çeken bir oyuncu kadrosu olmasa hepsi son derece yetenekli oyuncular ve 68 Kill filminde de oldukça iyi bir iş çıkarmışlar.

Filmin en güzel tarafı ise izleyiciyi hiç sıkmadan aksiyonu dinamik tutmayı başarmış olması. Malum büyük yapımlarda bile bunu bulmak zorlaşmışken böyle daha küçük yapımlarda bunu görmek güzel oluyor.

Ayrıca filmde bir serseri ruh havası da var. Yanı oturup kafa dağıtmak ve eğlenmek için izlenecek bir film. Yani derin anlamlar arayıp, mantığınızı devreye sokacaksanız bu filmi saçma bulabilirsiniz.

68 kill GİF ile ilgili görsel sonucu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir