Koltuklarınıza sıkı tutunun, karşınızda müzik dolu ve hızlı bir film var! BABY DRİVER/ TAM GAZ

Koltuklarınıza sıkı tutunun, karşınızda müzik dolu ve hızlı bir film var!

Hepimizin iyi ve kötü yanları vardır. Bazı konulardan birer melek gibi davranırken bazen içimizden şeytan çıkabilir. Bazen son derece bilgisiz olabilirken başka bir alanda bizden ustası yok gibidir. Bu yazının sonucu insanların olaya ve duruma göre değişik özellikler sergilemesi değil tabi ki! Bu kısacık yazı “Baby Driver”, Türkçe adıyla “Tam Gaz” filminin “Beybisini” anlatıyor bize.

Son zamanlarda hayattan sıkılan, eğlenceli zaman geçirmek isteyen ve bu sıcaklarda yapılacak bir şey arayanlara önerim: Serin sinema salonlarından birisine gidin, en ortadan bir koltuk seçin, mısırınız ile içeceğinizi alın ve “Tam Gaz” filmini izleyin. Emin olun büyük keyif alacaksınız!

Peki, “bu filmin konusu” ne mi?

Oldukça genç göründüğü için Baby isminin takıldığı ana karakterimiz küçüklüğünde bir trafik kazası geçirir ve o günden sonra kulağında sürekli bir çınlama olmasına sebep veren tinnitus isimli bir hastalığa maruz kalır. Baby de bu çınlamalardan kurtulmak için sürekli müzik dinler ve bu şekilde çınlamayı bastırmaya çalışır. Bu arada bu olumsuzluğa rağmen, genç yaşında oldukça iyi bir sürücü olmuştur Baby. Hatta bu kabiliyetini banka soyguncularının olay yerinden kaçmasını sağlamak için sürücülüklerini yaparak kazanca dönüştürmüştür. Lakin bir gün yolu soyguncuların büyük patronu ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. Fakat işler ters gidecek ve Baby kendisini macera dolu bir kovalamacanın içinde bulacaktır.

Filmin yönetmenliği ve senaristliği Edgar Wright’a ait. Benim ilk defa kendisini tanımamı sağlayan Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez gibi usta isimlerle çalıştığı filmi Grindhouse’du. Ayrıca Wright, Zombilerin Şafağı, Scott Pilgrim Dünyaya Karşı, Dünyanın Sonu filmlerinde de yönetmenlik yapmış başarılı bir isim. Lakin Tam Gaz filminin diğer filmlerinden son derece farklı bir yerde durduğunu belirtmeliyim.

 

Film son derece eğlenceli ve renkli. Filmi izlerken kendinizi adeta filmin içinde buluyorsunuz. Her ne kadar söz konusu hızlı arabalar, kötü adamlardan kaçış olunca akla Hızlı ve Öfkeli filmi gelse de benzerlikleri yok. Filmdeki oyuncukları çok beğendiğimi de söylemeliyim. Özellikle film ilerledikçe ana karaktere duyulan sempati artıyor. Senaryonun başarısından dolayı ana karakterlerin de yan karakterlerin de derinliği var ve izleyiciyi etkilemeyi başarıyor. Müzikler ise sürekli sizi daha fazla heyecanlandırıp filmin atmosferine kapılmanızı sağlıyor. Son zamanlarda izleyebileceğiniz en keyifli filmlerden birisi olacağı için ısrarla Tam Gaz filmini kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir