Bitmeyen Hız, Bitmeyen Öfke: Hızlı ve Öfkeli 8

Hızlı ve Öfkeli 8 ile ilgili görsel sonucu
F. Gary Gray’in yönettiği ve Chris Morgan’ın yazdığı 2017 Amerikan aksiyon filmidir. Bu film “bitti artık devamı gelmez” derken gelen The Fast ve Furious serisinin sekizinci filmidir.  Filmde Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Scott Eastwood, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky, Kurt Russell ve Charlize Theron’ı rol olmaktadır.
Film hazırlıkları Diesel, Morgan ve yapımcı Neal H. Moritz’in toplanıp “hadi seriye devam edelim, birkaç film daha çekelim, bu film birkaç bölüm daha bize para kazandırır” demeleri üzerine yeniden imzalanır ve Furious 7’nin piyasaya sürülmesinden hemen sonra çalışmalara başlanır.  Film, eleştirmenlerden olumlu ve olumsuz olarak karışık eleştiriler aldı ve dünya çapında 908 milyon dolar kazandı.  Ayrıca 2017 yılının ikinci en yüksek hasılat elde eden filmi oldu. Film, açılış haftasında 532 milyon dolar hasılat alarak, dünyanın her yerinde en yüksek hasılat yapan açılış rekorunu kırdı. (Star Wars: Güç Uyanıyor 529 milyon dolar) Ocak 2016’da Dubai ve Rio de Janeiro gibi “egzotik” bölgelerde çekim yapmak için izinler alındı. Universal’in Küba’daki filmin bir bölümünü çekmesi için Amerika Birleşik Devletleri ve Küba hükümetlerinin onayarıda alınarak çekimler başlandı. 

Hızlı ve Öfkeli 8 ile ilgili görsel sonucu

Dominic “Dom” Toretto ve Letty Ortiz, yerel yarışçı Fernando tarafından düzenlenen bir otomobil şovundayarış için davet edilirler. Havana’da balayında. Tabi Dom bu sırada balayındadır. Dom’un işleri siber konuda ustalaşmış terorist Cipher yüzünden oldukça karışır. Chipher, Dom’u kendisi için çalışmaya zorlar.  Karşılaşmanın hemen ardından, Letty, Roman Pearce, Tej Parker ve Ramsey’den oluşan Dom ve ekibi, Diplomatik Güvenlik Servisi (DSS) temsilcisi Luke Hobbs tarafından Berlin’deki bir askeri kara karakolundan bir ÇYP cihazını almasına yardımcı olmak için görevlendirildi. Kaçış sırasında Dom dolandırıcıya geçti, Hobbs’u yolun dışına itti ve Cipher için cihaz çaldı. Hobbs tutuklandı ve Deckard Shaw’a yüksek güvenlikli hapishaneye kilitlendi. Her ikisi de istihbarat operatörü Bay Nobody ve protégé’sı Little Nobody tarafından takımın Dom’u bulmasına ve Cipher’ı ele geçirmesine yardımcı olmak için istihdam edildi. Deckard, Cipher’ın Nightshade cihazını çalmak için kardeşi Owen Shaw’ı kullanması ve Ramsey’nin yazılım programının Tanrı Gözü’nün çalınmasına teşebbüs düzenlemek gibi takımla önceki karşılaşmalarda beyni olduğunu ortaya koyuyor. Takım, Dom’a ve Cipher’ı, tabana saldırdıkları ve Tanrı’nın Gözünü çaldığı gibi kendi konumlarına kadar takip ediyor. Dom, Cipher’ın amaçlarını sorgulamaya başladığında, Dom’un kendisine sadık kalabilmesi için Dom’un eski sevgilisini ve DSS ajanı Elena Neves’i ve Dom’un daha önce farkında olmadığı oğullarını rehin aldığını ortaya koyuyor. Elena, çocuğun istenmeyen gebelik sonucu doğduğunu ve kendisine çocuğun ilk adını vermesini istediğini ve kendisine orta adı Marcos verdiğini bildirir.
Hızlı ve Öfkeli 8 ile ilgili görsel sonucu

Cipher daha sonra, Rusya Savunma Bakanı tarafından tutulan bir nükleer  almak için Dom’u New York’a gönderir. Dom, Fernando’nun yarattığı saptırma yoluyla kısa süre  kaçmayı başardı ve ona yardım etmek için Deckard ve Owen’ın annesi Magdalene Shaw’la tanışmaya ve ikna etmeye başladı. Ekip, nükleer  çaldıktan sonra Dom’u yakaladı, ancak Dom kaçtı ve vuruşta görünüşte Deckard’ı öldürdü. Cipher, şehrin tüm özerk araçlarına saldırarak ve onları otobüse çalıştırmak için yeniden programlayarak Dom’un kaçışını kolaylaştırarak şehir genelinde hasar yaratıyor. Letty Dom’a yakalanıyor, ancak Dom’un kurtarmadan önce Cipher’ın uygulayıcı Connor Rhodes tarafından pusuya düşürülüp neredeyse öldürüldü. Misilleme olarak, Cipher’ın Rhodes, Elena’yı Dom’un önünde öldürdü. Dom, daha sonra Rusya’ya bir nükleer denizaltıyı devre dışı bırakmak için CMP’nin kendisini gasp etmesini ve bir nükleer savaşı tetiklemek için silah cephanesini kullanmaya başlamasını sağlamak için EMP cihazını kullanması için gönderilir. Petty’nin değiştirdiği araçlarla sağlanan ekip tarafından bir kez daha yakalanıyorlar. Öte yandan ölümüne sahte olan ve Teğmen Leo ve Riko Santos tarafından tahliye edilen Deckard, Dom’un ekibinin eski üyeleri, Owen’in yardımıyla Dom’un oğlu Magdalene’nin emri altında Cipher’in uçağına sızdı. Deckard çocuğun güvende olduğunu bildirdiğinde Dom, Cipher’ı açtı ve ekibine tekrar katılmadan önce Elena’nın ölümünden kavuşarak Rodos’u öldürdü. Çılgınca, Cipher Dom’da kızılötesi gezen füze fırlattı, ancak ekibinden ve etrafındaki manevralarından koparak füze yerine denizaltıyı vurdu. Ekip hızlı bir şekilde dom’un etrafında bir araç blokajı oluşturarak onu takip eden patlamadan korur. Deckard uçağın önüne ulaştığında ve Cipher ile yüzleştiği zaman, uçaktan paraşütle kaçmasına neden oluyor. Bay Kimse ve Küçücük Hiç kimse, Cipher’ın hâlâ büyük olduğunu bildirmek için Dom ve ekibini New York’ta ziyaret ediyor. Hobbs, DSS görevine geri döndü, ancak kızıyla daha fazla vakit geçirmeyi reddetti. Deckard daha sonra Dom’un oğlunu geri getirmeye geldi ve farklılıklarını Dom ve Hobbs’la bir araya getirerek ailelerine kabul etti. Dom, arkadaşı ve kayınbiraderi Brian O’Conner’den sonra oğlu Brian’ı seçmeye karar verir ve kutlarlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir