Siyah Beyaz bir Maceraya Var mısınız?Carte Blanche

Absurdus ,bizlere sesini en son 2002’de Eye of the Kraken ile duyurmuştu. Şimdi ise karşımıza “Carte Blanhce” ile çıktı.

Kahramanımızın adı Edward Delacroix. Küçük bir kasabada doğmuş ve üniversite mezunu olan Edward ,  büyük şehirleri gezerek, şehirlerin  ona neler sunabileceğini merak ediyor.  İşin ilginç yanı Edward, dedektifliğe de rasgele başlamış. Artık tek bir amacı var oda azılı katilleri yakalamak , soygunları önlemek ve hayatını bile riske ederek çeşitli gizemleri çözmektir.

Carte Blanche bizi 1924 Montreal’e götürüyor. Montreal o yıllarda suç ve bataktan geçilmiyor. İçki ve uyuşturucu kol gezmekte. Tabi böyle bir durumda bizim gibi acemi bir dedektif için burada balık avlamak pek de öyle zor olmasa gere. Tabi onlar bizi önce avlamazlarsa…

503565765

Oyunun ilginç bir yanı ise siyah-beyaz oluşu. Bu pek de öyle rastlanan bir olay değil. Herhalde bizi o günkü ortamlara uydurmak istiyorlar. Denemek lazım tabi. Edward’a gelince; onu geliştirmek ve eğitmek sizin elinizde. Yani oyunda istediğiniz gibi Edward’ı yönlendirebiliyorsunuz. Konuları nasıl çözeceğiniz sizin elinizde. Ama şunu da unutmayın , olayların üstüne nasıl giderseniz çözümleri de ona göre olur. Ayrıca adamınızın yeteneklerini de geliştirebiliyorsunuz ve buna göre bazı nesneleri kullanabilme kapasiteniz ya çoğalıyor yada azalıyor. Bu özellik oyunu cidden merak ettiriyor insana.

Carte Blanche’da kötü adamları yakalamak eminim bu kadar komik olmamıştır. Oyundaki karakterler çeşit çeşit ve cins cins. Hepsi ayrı bir komedi yani. Firmanın adından anlaşılacağı gibi oyun tam anlamıyla absürd.

Kısıcası Absurdus , karşımıza cidden iyi bir oyunla çıkıyor. Carte Blanche’ın 2006’da yılında karşımıza çıktı.  Şimdilik screenshot ve trailer’ı ile Traileri izlerseniz bir oyunun nasıl absürd olacağı hakkında eminim biraz fikir edinirsiniz. (Yani kaç kadın bir kertenkele ile tutkulu bir aşk yaşar ?)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir