Marvel’ın Symbioteları

İnsanlığın çizgi romanlardan ilgisini çektiği ve tam Spider-man’i de bırakacakları o dönemlerde bize sırıtan ve sırıtmaya bambaşka boyut katan Symbiote yaratıkları hepimizin merak ettiği konulardan biridir. Spider-man’dan güçlü olmaları yetmeyip birbirinden de güçlü olabilen bu yaratıkların arasına en son katılan üyelerinin hikayelere uğramasıyla en güçlüsü hangisi diye soru akla gelmiyor değil. Bugünkü yazıda hepsini beraber inceleyelim.

Efsane Dörtlü: Venom, Carnage, Toxin ve Anti Venom

1

İlk olarak Venom’dan bahsedelim. Kendisi bir gün bir okulda düzenlenen bir yarışmayla Marvel dünyasına katılan hayran yapımı bir karakter ve yaratıcılık öykülerine ilham kaynağı. Symbiote akımını başlatsa da kendisi en güçlü Symbiote olmaktan ziyade Spider-man’den daha güçlü olsun diye tasarlanmış ve sürekli Spider-man ile yarıştırılmış bir karakter. Yani ne tüm Symbioteların fikir babası olmasına karşın tek özelliği Spider-man’in iki katı olması planlanmış olduğundan son dönemlerde askeri bir havası ve kurtarıcı pozisyonunu yeni ortağı Flash Thompson ile edinse bile ona bahşedilen,  ‘’Crysis’’ askeri havası da gücünün istatistiklerini değiştirmemiştir. Biz yinede belirtelim ilkler unutulmayacağından onun gönlümüzün şampiyonu olduğunu belirtiyoruz.

2

Kendisinin yavrusu Carnage, dünyaya daha da kötülük katıp, Spider-man’in New York’una  bir tür Joker olmakla beraber düşüncesizce herkesi katledebilsin diye daha güçlü yaratılmış bir ölüm makinesidir.  Tabi kendisinin  gücünün küçük olduğunu hissettiren ise ondan sonra gelen iki Symbiote. Bunlardan Carnage’in yavrusu olan Toxin’i bu yazının sonuna saklayacağız. Çünküsünü aşağıda aramalısınız. Ancak Carnage’i alt edebilecek güçte olan Anti Venom’un ortaya çıkması ise şaşırtıcı. Venom’dan arınan Eddie’nin bir deney sırasında Mr. Negative ile çalışırken kendi vücudunda kalan Venom hücrelerinden yaratılıyor.  Anti  Venom geriye kalan iki Symbiote ile baş edebilecek güçteyken, kendisinden bahsedilmeyen Toxin nasıl bir güce sahip diye merak mı ediyorsunuz? Ona değinmeden önce ara başlığımıza gelelim yavaş yavaş.

Gidipte dönmeyen yan karakterlerimiz…

3

Phage, Scream, Agony,Riot ve Lasher adlı birbirinden renkli, diğer symbiote kardeşlerimiz ancak Carnage kadar güçlü. Ayrıntılı bir değerlendirmeyi hak edip etmediklerinden emin değilim. Ancak  değerlendirilmeyi ve Anti Venom’un karşına çıkmayı hak edecek bir ara karakterimiz var. O da Hybrid… Kendisi çok güçlü 4 Symbiote’un karması olmasından güçlü olarak anılmayı hak eden güçlü Symbiotelardan. Kendisiyle birlikte finale kalan Scorn ise Hybrid’den daha da güçlü.

Final Değerlendirmesi…

4

 6Tüm bu Symbioteların arasından finale kalan, Hybrid, Scorn, Anti-Venom ve Toxin in güç sıralamasına gelecek olursak. Hybrid ve Anti Venom, Scorn ve Toxin kadar güçlü değiller.  Scorn’da Hybrid gibi bir hibrit olmasına rağmen bir makine ve robotik özellikler kadar örümcek güçlerine de fazlası ile sahip Anti-Venom ise Venom’dan biraz güçlü olabileceğinden geri kalıyor ve Scorn’un karşısına Toxin çıkabiliyor. Çünkü Toxin’in endişe verici yönü, 1000.doğan Symbiote ve en güçlü Symbiote olduğu söylentileri Marvel dünyasının içinde de konuşulan bir durum.

Scorn’un kardeşi olmasına rağmen daha sonra doğmasının ve 1000.doğan olmasının özelliğinden dolayı burada bir Şampiyon var oda Toxin…. Tebrikler Toxin umarım yeni bir oğlun olmaz da, yine bir Symbiote karmaşası yaratmazsın Marvel’ın Belalar Diyarında…. Saçmalayan yazarınızı okuduğunuz için teşekkürler… İyi günler.

75
 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir