John Wick 2 Aksiyon mu? Şiddet Pornosu mu?

JOHN WİCK 2 ile ilgili görsel sonucuJohn Wick: Bölüm 2, Chad Stahelski’nin yönettiği ve Derek Kolstad’ın yazdığı 2017 Amerikan neo-noir aksiyon gerilim filmidir. 2014 filmi John Wick’in devamı olan arsa, kahramanlık ödülünü verdikten sonra koşuya çıkan hitman John Wick’i takip ediyor. Keanu Reeves, Ortak, Laurence Fishburne, Riccardo Scamarcio, Ruby Rose, John Leguizamo ve Ian McShane’yı canlandırıyor ve Matrix üçlemesinde birlikte ortaya çıktığı andan itibaren Reeves ve Fishburne arasındaki ilk işbirliğine işaret ediyor. Ana fotoğrafçılık 26 Ekim 2015 tarihinde New York’ta başladı. Film, 30 Ocak 2017’de Los Angeles’ta gösterime girdi ve 10 Şubat 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde teatral olarak serbest bırakıldı. Eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve Rotten Domates’le ilgili% 90 onay derecesi elde etti ve dünya çapında 158 milyon doları aşan bir hasılat elde etti. , Bütçesinin neredeyse dört katı.

İlk film olaylarından yaklaşık dört gün sonra, eski suikastçı John Wick, çalıntı 1969 Ford Mustang Mach 1’ı, Viggo’nun kardeşi ve Iosef’in amcası Abram Tarasov’un sahip olduğu bir doğrama dükkânında izliyor. John, Tarasov’un adamlarını şiddetli bir şekilde kavga ederek arabasına zarar veren bir ordu gönderir. Ardından Tarasov’u barışın himayesinde tutuyor ve eve dönüyor. Aurelio, John’s Mustang’ı onarım için aldığında, John, İtalyan suç lideri Santino D’Antonio tarafından ziyaret edildi. Yaptığı “imkansız görevi” ni tamamlamak için -geçen emeklilik ve evlilik yapmasına izin verilmesi için- D’Antonio’dan yardım istediğini ortaya koydu. D’Antonio, sözleşmenin bir şekli olarak John’u, “kan yemini” madalyonuyla sembolize edilen kırılmaz bir söz “İşaretleyiciye” yemin etti. D’Antonio, John’tan hizmet talebinde bulunmak için madalyayı sundu ancak John, “emekli” olduğunu iddia ederek reddediyor. Misilleme olarak, D’Antonio, John’un evini bir el bombası fırlatıcısı ile yok etti. New York’taki Continental otelinin sahibi Winston, John’a, İşaretçiyi reddetmesi halinde, yeryüzündeki iki kırılmaz kuraldan birini ihlal edeceğini: Kıta Avrupası gerekçesiyle cinayet işlemediğini ve İşaretçiler’in onurlandırılması gerektiğini hatırlatıyor. John, taahhüdünü kabul etti ve kızkardeşi Gianna D’Antonio’ya suikast düzenleyerek görevini üstlenen D’Antonio ile görüştü ve böylece, üst düzey suç lordlarından oluşan bir konsey olan “Yüksek Masa” da koltuğunu talep edebildi. D’Antonio, kişisel koruması Ares’i John’a uymaya ve takip etmeye gönderir. Roma, John Gianna’nın kutlama partisine sızar ve ona karşı koyar. Ölümle yüzleşince, Gianna intihar etmeyi seçti. Geri çekilirken John, D’Antonio’nun adamları tarafından pusuya düşürüldü. Bu adamlar, “gevşek uçları bağlamayı” istemekte ve onu öldürerek öldürmektedirler. Çoğu çoğunu öldürdükten sonra John, Gianna’nın koruması Cassian tarafından takip edilir. Onların acımasız dövüşleri Roma Kıtasının resepsiyon alanına girdiklerinde durdurulur. İkili gönülsüzce bir şeyler içerken Cassian Gianna’nın ölümünün intikamı sözü verdi.

JOHN WİCK 2 ile ilgili görsel sonucu

John New York’a döndükten sonra D’Antonio kız kardeşine el konmasıyla John’un ölümünden 7 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı ve ona birçok suikastçı atadı (başarısız oldu). Cassian metroda bir kez daha John ile yüzleşti. John devam eden kavgayı kazanır, ancak Cassian’ın hayatını mesleki saygıdan uzak tutar. Yaralanan ve çaresiz olan John, astları yaralanmalarını tedavi eden ve onu D’Antonio’nun yerine götürecek yeraltı suç lordlarından Bowery King’ten yardım ister. John, D’Antonio’nun adamlarını öldürdü ve şiddetli bir kavgadan sonra Ares’i bıçaklamaya çalışarak onu hareketsiz bıraktı; ancak D’Antonio Continental’e kaçabildi. D’Antonio, belirsiz sığınma talebinde bulunmayı planladığını açıkça ortaya koyuyor ve John, Winston’un uyarısına rağmen D’Antonio’yu vurup öldürüyor. Ertesi gün Winston, John’a Yüksek Masaya göre John üzerindeki sözleşme iki katına çıkarıldığını ve küresel olarak teklif edildiğini söyledi. John “excommunicado” dır ve yer altı kaynakları için tüm erişimi ve ayrıcalıkları kaybeder. Winston, John’un elden çıkarma ve posterini ona bir saat başı küresel ölçekte ilan etmeyi geciktirir ve ona gelecekte kullanılmak üzere bir İşaretçi sağlar. Ayrılmadan önce, John, Winston’dan, kendisinden sonra gelen herkesi öldüreceğini belirten bir mesaj göndermesini ister. John, herkesin New York genelindeki öfkeli biri olarak gözlerini ona diktiğinden şüphelenerek köpeği ile birlikte yürüyerek kaçar.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir