Logan: Wolverine ve Sarsıcı Veda

logan wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Logan, Hugh Jackman’ın oynadığı Marvel Comics karakteri Wolverine’yi içeren, 2017 yılına dayanan bir süper kahraman filmi. 20. Yüzyıl Tilki tarafından dağıtılan film, X-Men film serisinin onuncu taksiti ve Wolverine’e odaklanan üçüncü filmi X-Men Origins: Wolverine (2009) ve Wolverine (2013) izliyor. Mangold’un bir hikayesinden Scott Frank ve Michael Green’le senaryo yazan James Mangold, yönetmenliğini de Patrick Stewart, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Richard E. Grant ve Dafne Keen izliyor. Film, son bir misyonu için Amerika genelinde bir yolculuğa çıkan, başında kendine has bir Logan’ı izliyor.

Logan’ın geliştirilmesi, Kasım 2013’te Mangold, Mark Millar ve Steve McNiven’in hazırladığı eski Man Logan adlı grafik romandan esin kaynağı olan bir tedavi yazmaya başladığında başladı. Jackman, Mart 2014’te, Logan olarak başrolde oynayarak, rolü 17 yıl rolüyle oynadıktan sonra karakterin son canlandırması olarak tasarlandı. Aynı ay Fox, çıkış tarihi belirledi ve resmi olarak Mangold’u yönetmenliğe getirdi. Green, Nisan 2015’te yazışma görevlerini üstlendi ve sonraki Nisan’a kadar destekleyici rollerin çoğu hayata geçirildi. Ana fotoğraf New Orleans’da 2 Mayıs 2016’da başladı ve New Mexico’da 19 Ağustos 2016’da bitmeden önce Mississippi Natchez’e taşındı.

logan wolverine ile ilgili görsel sonucu

Logan, 17 Şubat 2017’de 67. Berlin Uluslararası Film Festivali’nde ilk gösterime girdi ve 3 Mart 2017’de Birleşik Devletler’de standart ve IMAX formatlarında teatral olarak serbest bırakıldı. Bazıları, tüm zamanların en iyi süper kahraman filmlerinden biri olarak nitelendirdiği eleştirmenlerden ve izleyicilerden övgü aldı ve 97 milyon dolarlık bütçesine karşı 537 milyon dolar hasılat elde etti.

2029 yılında, mutantlar yokoluşun eşiğindedir ve 25 yılda yeni mutantlar doğmamıştır. Eskiden Wolverine olarak bilinen James “Logan” Howlett, şiddetli ilerlemiş yaşının iyileşme faktörünü zayıflatması ve günlerini Teksas’ta bir şoför olarak geçirmesi nedeniyle adamantium zehirlenmesinden dolayı ölüyor. Logan, Meksikalı sınır boyunca terk edilmiş bir eritme tesisinde mutant izci Caliban ile yaşıyor ve yaşlılık ve telepatik yeteneklerinin kontrolünü yıkıcı etkilere karşı kontrol altına almasına neden olan bir nörodejeneratif hastalıktan mustarip Profesör Charles Xavier’e bakıyorlar. Bir gün, Logan’ın kendisine eşlik etmesini isteyen biyoteknoloji şirketi Alkali-Transigen’in hemşire Gabriela Lopez ve Laura adındaki 11 yaşında bir kız olan “Eden” adlı Kuzey Dakota’daki bir yere yaklaştı. Gabriela’dan gönülsüzce iş kabul ettikten sonra Logan öldürüldüğünü keşfeder. Xavier ve Laura, katili, Transigen’in sibernetik olarak güçlendirilmiş güvenlik şefi Donald Pierce ve onun uygulayıcıları Reavers’den kaçarlar ama Caliban yakalanır ve güçlerini onları izlemek için kullanmaya zorlanır. Logan ve Xavier, Gabriela’nın telefonunda Transigen’in “X-23” projesi için çeşitli mutantlardan DNA örnekleri kullanarak mutant çocukları yetiştirdikleri bir video aracılığıyla öğrendi. “X-24” projesinin tamamlanmasının ardından çocuklar geç kalmış sayılır ve feshedileceklerdir. Gabriela, sınırın ötesinde Logan’ın biyolojik kızı olduğu ortaya çıkarılan Laura’yı kaçakçılığa sokmadan önce birkaç çocuğun Transigen bileşiminden kaçmasına yardım etti. Oklahoma City’de kalıp kalırken, Logan, Laura’nın X-Men çizgi romanlarından birinde referanslanan Eden’i buluyor ve tamamen kurgusal olduğu sonucuna varıyor. Reavers onlarla yetiniyor ancak Xavier bir nöbete maruz kalıyor ve oteldeki herkesi telepatik olarak donduruyor ve Logan’ın Xavier’e bir sakatlayıcı ve kaçak atmadan önce saldırganları birer birer öldürmesini sağlıyor. Karayolu üzerindeyken, üçlü bir trafik olayından sonra çiftçiye Will Munson ve ailesi atlarını kaldırmaya yardım ediyor. Munsons akşam yemeği için onları davet ediyor ve trigeneratif bir aile olma kaygısı altında kabul ediyorlar. Yakındaki bir boru sızıntı yaparsa, Logan ve Will evi tamir etmek için terk ederler.

logan wallpaper ile ilgili görsel sonucu

Logan yok olurken Xavier, Westchester’de kaçırılmış birçok sivili ve X-Men’i öldürdüğü telepatik bir nöbeti hatırlıyor. Suçluluk duygusunu Logan olduğu düşünülen bir kişiye ifade eder, ancak aslında X-24, ciddi bir iyileşme faktörü olan Logan’ın genç, vahşi bir klonudur. X-24, Xavier’i Munsons’u katletmeden önce göğsünden boğuyor. Logan geri döndüğünde Xavier yarası altına düşer ve Caliban tutsak olduğu Transigen minibüsünü yok etmek için iki el bombası atarak kendini feda eder. Logan ve X-24 savaşı, X-24 üstünlüğü kazanıyor. Logan’ı öldüremeden önce ölümcül yaralanan Will, X-24’ü kombine bir biçerdöver üzerine implante eder ve yaralarına yenik düşmeden önce birkaç kere vurur ve Logan ve Laura’nın kaçmasına izin verir. X-24’ün iyileşme yeteneklerini artırmak için daha sonra bir serum verilir. Xavier’i gömdükten sonra Logan bitkinlikten kurtuldu. Laura’nın onu bir kliniğe götürdüğünü bulmak için uyanır, ancak daha fazla tedavi ve yaprak almayı reddeder. Logan seyahatten vazgeçmek istiyor ancak Laura bunu tamamlamak için ikna ediyor ve ikisi de kaçmayı başaran Rictor ve diğer Transigen testi konuları tarafından yönetilen güvenli bir cennete Eden’e varıyor. Logan, çocukların kendilerine yardım etmeye istekli olduğu Kanada sınırında yolculuk yapmayı planladıklarını ve onlarla yollarını ayırmaya karar verdiğini öğrenir. Bununla birlikte, çocuklar Reavers tarafından yakalandıklarında Logan, iyileşme faktörünü artırmak için Rictor tarafından kendisine verilen bir serumdan aşırı doz alır ve Pierce’ın birkaç adamını katletir; ancak serum çabucak aşınır ve Logan’ın iyileşme faktörü reddedilir. Transigen’in başkanı Dr. Zander Rice, Mutantkind’in yokedilmesinin, şirketinin yarattığı genetik bir nemlendiriciden kaynaklandığını ortaya koyuyor. Logan, Pierce’ın Logan’ı devreye sokan X-24’ü serbest bırakmadan önce Rice’ı öldürdüğü vuruyor. Çocuklar, kalan Patlayıcıları ezmeden ve yetkileri ile birlikte Pierce’i öldürmeden önce silip süpürürler. Logan geçici olarak X-24’ü Laura ve Rictor’un yardımıyla etkisiz hale getirir ancak Logan’ı Logan’ın düşen bir ağacın dallarında geri getirir ve Laura, Logan’ın tuttuğu bir adamantiyum mermiyle X-24’ü vurmadan önce. Logan, ölümcül yaralardan Laura ile ihtiraslı bir anı paylaşıyor ve kendisine verildiği silah olmaması gerektiğini söylüyor; geçmişini kollarında ölmeden önce hatırlıyordu. Laura ve diğer çocuklar Logan’ı gömdüler; Laura, Logan’ın mezarını, diğer çocuklar ile sınır boyunca yolculuğuna devam etmeden önce X-Men’lerin sonuncusu olarak onurlandırmak için “X” oluşturacak şekilde huzurlu bir şekilde ayarlarken Logan’ı gömdü. Yeni bir başlangıç arayışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir