Pokemon Jenerasyonları 3 – Güncelleşen Nintendo

pokemon ile ilgili görsel sonucu

Gen 6
4442

2

Yıl olmuş 2013 bize geldi muazzam bir Pokemon haberi gelecek diye bilgi, merakla bekliyoruz. Bekle bekle bitmiyor. Bir baktık. Kanalda video var. Pokemon X ve Pokemon Y ile ilgili… O günden beridir işte Nintendo güzel adımlar atıyor. Bu seride neler gelmedi ki. Olay yaratan ”Fairy” denen pokemon tipi, 72 tane yeni pokemon, mega evrimler, Yeni bir Kıta olan Kalos kasabası, Wonder Trade denen rastgele takas özelliği,Gökyüzü savaşları. Bunca özelliğin yanı sıra ilk defa karakteri özelleştirebiliyordunuz. Ha bir de Cosplay Pikachularınız vardı yani Pikachular farklı kıyafetler giyebiliyordu. Grafikleri gelişmiş, hikayesi uzayıp derinleştirilmiş bir Pokemon Jenerasyonu oldu 6.Jenerasyon.  Karakterlerimiz bu sefer bir ekip olarak hareket ediyor ve bu sefer hikaye birinci ve üçüncü jenerasyonla aynı zaman aralığında ilerliyor. Hatta X ve Y nin ardından 3.jenerasyonun yeniden yapım oyunları bu yüzden çıkıyor. Mega Evrim konusunu hepiniz merak ediyorsunuzdur. Charizard, Venusaur, Blastoise ve MewTwo gibi pokemonları evrimleştirip güçlerini ikiye katlayabildiğimiz bu evrimler oyuna yeni bir boyut katmış durumda. Bazı pokemonlara henüz bu evrimler gelmese de ileriki oyunlarda Nintendo’nun işe el atacağı belli. Ancak son olarak… Nintendo’nun en son fikri bu değil.

Gen 7

3

4

Ufacık siyah piksellerden, 800’ü aşkın pokemonlu, yüksek grafikli, yeni pokemon oyunlarına kadar yükselmek demek, 20 yılı aşkın bir süre ve hayranlarının inanılmaz motivasyonu demektir. Bu zamana kadar pokemonu getiren bu. Tabi 20 yılın sonunda gelen son oyunuyla pokemon bize bu jenerasyonda da, 80 pokemon, bir yeni kötü takım, Alalo’ya özel yeni formlar, Z-Moves denilen çılgın bitirici vuruşlar, Greninja ve Zygardeye has bazı ek formlar, birinci jenerasyonda bizim büyüttüğümüz Red karakteri ve onun uyuz komşu çocuğu dostu Blue’yu getirip, gözlerimizi biraz maziyle yaşartıyor. Pokemon dünyasında artık gökyüzünde de uçabildiğiniz alanlar getiriyor ve ilk defa gymler ile savaşmadığınız bir bölge getiriyor. Bunun yerine kabile kaptanları ile savaş verip yeteneğinizi onlara kanıtlamanız gerekiyor. İlk oyunlardan karşımıza çıkan karakterlerin farkı varyasyonlarına, yeni ve değişik bir savaş sistemine rastladığımız bu oyunda, henüz tamamlanmamış bir arc olduğundan dolayı kırgın olan fanları tatmin edecek çok farklı özelliklerde mevcut. Tabi bunun haricinde efsaneler ve Ultra Beast’ler dediğimiz pokemonlar da göz alıcı değilmiş gibi durmuyor değil.

Eh ne diyelim bunca zaman işte Nintendo, Pokemon oyunlarında bunları yaptı.Umarım sizin için gayet güzel bir bilgilendirme aracı olmuştur. Ülkemizde yayından kalkması ve Nintendo’nun distribütörlüğünü kaldırması sonucu haberlerine pek aşina olamadığımız Pokemon, bunca yıldır biz bakmıyorken bunları yapıyordu.Tabi henüz yayında olsa da şu sıralar haberini almadığımız farklı Japon animeleri de mevcut. Onların ne olduğu ise farklı bir yazının konusu. Şimdilik bu yazıyı bitiriyorum ve diğer yazım için sizi muhakkak bekliyorum. Size iyi günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir