Resident Evil: Son Bölüm

Resident Evil: Son Bölüm ile ilgili görsel sonucu
Resident Evil: Nihai Bölüm, Paul W. Anderson tarafından yazılmış ve yönetilen 2016 bilimkurgu aksiyon korku filmidir. Resident Evil: Retribution (2012) filminin devamı niteliğinde olan ve Resident Evil adlı Capcom hayatta kalma korku video oyunu serisine dayanan Resident Evil film serisinin altıncı ve son taksit filmidir. Film, Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken, William Levy ve Iain Glen’i canlandırıyor. Alice ve arkadaşları, filmde Albert Wesker tarafından ihanete uğradılar. Umbrella’nın tüm kuvvetlerini kıyamet mağdurlarına karşı bir son vuruş haline getirdi. 23 Aralık 2016’da Japonya’da [6] ve 27 Ocak 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 2D, 3D ve IMAX 3D’de yayınlandı. Film karışık eleştiriler aldı ve dünya genelinde 307 milyon doları aşarak franchise alanındaki en yüksek hasılat elde etti.
Resident Evil: Son Bölüm ile ilgili görsel sonucu
Umbrella Corporation’ın orijinal kurucusu Dr. James Marcus’un ölen bir kızları vardı. Onu kurtarmak için umutsuz olan Marcus, T-virüsünü Dünya’daki tüm hastalıkları iyileştirmenin bir yolu olarak geliştirdi. Marcus’un yaratımı ondan uzaklaştırıldıktan sonra Marcus’un iş ortağı Dr. Alexander Isaacs Marcus’u askeri amaçlı T-virüsünü ikna etmeye ikna etmeye çalıştı. İsaacs reddettiğinde Albert Wesker’e Marcus’u öldürmesini emretti. Bir önceki film olaylarından bir süre sonra, Alice, şimdi yıkılmış Beyaz Saray’da uyanıp Wesker tarafından bir kez daha ihanete uğradı. Hayatta Kalma Arayışı sırasında Kızıl Kraliçe görünür ve Alice’e 48 saat içinde Raccoon City’deki Hive’ye geri dönmesi gerektiğini söyler; burada Şemsiye Corporation, T-virüsünün bulaştığı her organizmayı öldürecek hava yolu içeren bir antivirüs geliştirmiştir. Insanlık silindi.
Resident Evil: Son Bölüm ile ilgili görsel sonucu
Kırmızı kraliçe, neden yaratıcılarına ihanet ettiğini sorduğunda Alice, The Hive’a geldiğinde açıklayacağını söyledi. Alice, Washington, D.C’den kaçmak için dev bir dönüşümlü uçan yaratık yok etti. Raccoon City’e giderken, Alice daha önce öldürülen Alice’in izni olan Isaacs tarafından yakalandı, ancak konvoyundan kaçtı. Alice daha sonra imha edilmiş Raccoon Şehri’ne varır ve Arcadia’ya yapılan saldırıda hayatta olduğu ortaya çıkarılan Doc, Abigail, Christian, Cobalt, Razor ve Claire Redfield’tan oluşan bir grup kurtulan tarafından yakalanır. Zırhlı araçlardan oluşan bir grup öğrenip yola çıktıktan sonra grup, son duruşunu yapmaya hazırlanıyor. Kobalt öldürüldü, ancak düşman kuvvetlerini yeniliyorlardı. Grup daha sonra ikinci bir kalabalık yönünde geldiğini anlıyor. Hiçbir savunma kalmadığında, Alice ve mürettebat şehri tahrip eden nükleer bomba kraterinin altında bulunan Kovan girişine gitmeye karar verdiler. Bununla birlikte, Wesker, Kovan’ın kontrolü altına almış, mutasyona uğramış bekçi köpeklerini serbest bırakarak Christian’ı öldürmüştür. Kızıl Kraliçe, Kovana ulaştıktan sonra Alice’e tekrar gelir ve onun ihanet sebebini açıklar.
Programına, Isaacs da dahil olmak üzere Umbrella yöneticilerinin kaydını içeren bir video yayınlandığını, dünyayla ilgili bir toplantı yaptıklarını, T-virüsünü amaca yönelik olarak serbest bırakmak için planı formüle ederek dünyayı temizleyip zenginleri kurtaracağını açıkladı. Kriyojenik kapsüllerle Kovan’da gizlenmiş ve daha sonra dünyayı imajlarında yeniden inşa ettiler. Kızıl Kraliçe, bir Umbrella çalışanına asla zarar vermeyecek şekilde programlanmış olmasına rağmen, insan hayatını değerlendirecek şekilde programlanmıştı, bu nedenle Alice’in Isaacs’ı durdurmak için yardım etmesine neden oldu. Kızıl Kraliçe, Alice’i kendi grubundaki birinin Şemsiye için casus olduğunu söyler. Kovana giren grup, birkaç tuzakla karşılaştı ve Abigail ve Razor öldürüldü. Alice, Kovan etrafında bomba yerleştirdikten sonra gerçek Isaac’larla yüzleşirken, Claire ve Claire, Umbrella’nın casusu Wesker ve Doc tarafından yakalanırlar.
Resident Evil: Son Bölüm ile ilgili görsel sonucu
Umbrella’nın eş başkanı ve Marcus’un kızı Alicia Marcus’u açığa çıkaran kriyojenik bir kapsül açılıyor; Alice’in sadece Alicia’nın bir klonu olduğu ortaya çıkıyor. Isaacs, Alicia’yı ortadan kaldırmayı ve Umbrella’nın tam kontrolünü ele almayı planlıyor ancak Alicia, Wesker’ın Kızıl Kraliçe’ye bir güvenlik kapısı ile bacaklarından bastırmaya işaret eden Umbrella ile işini sonlandırmayı planlıyor. Doc Alice’i vurmaya çalışıyor, fakat silahı boş – Alice daha önce ihanetini çıkardı – ve Claire tarafından vurularak öldürüldü. Alicia’nın sözleriyle cesaretlendiren Alice ve Claire, sonunda kendi klonuyla öldürülen Isaacs’la kavga ediyorlar – Alice’in şehre doğru yolda bulmuş olduğu biri – ve Alice, antivirüs bırakıyor ve ölümsüzleri öldürüyor. Aliveia, tüm dondurulmuş Umbrella çalışanları ve Wesker de dahil olmak üzere, Hive’nin içine yerleştirilen bombalar patlıyor, içerdeki herkesi öldürüyor. Claire daha sonra Alice’i uyandırır ve Alice, antivirüs vücudundaki T virüsünü öldürdüğü için hayatta kalır. Kızıl Kraliçe, Alice’e Alicia’nın çocukluk anılarını yükledi. Bir süre sonra, Alice, Manhattan’a giderek antivirüsün dünyanın dört bir yanına ulaşmak için birkaç yıl sürebileceğini belirterek, büyük uçan yaratıklar onu takip ettiği için görevini bitirmemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir