Kong: Kafatası Adası

Kong: Skull Adası, Jordan Vogt-Roberts’ın yönettiği ve Dan Gilroy, Max Borenstein ve Derek Connolly tarafından John Gatins’in bir hikayesinden yazdığı, 2017 yılına ait bir canavar filmidir. Film, King Kong serisinin yeniden başlatılması ve Legendary’nin MonsterVerse’deki ikinci filmi olarak hizmet ediyor. Tom Hiddleston, Samuel L. Jackson, John Goodman, Brie Larson, Jing Tian, Toby Kebbell, John Ortiz, Corey Hawkins, Jason Mitchell, Shea Whigham, Thomas Mann, Terry Noter ve John C. Reilly’den oluşan topluluğu canlandırıyor. Film, Pasifik’te keşfedilmemiş bir adaya seyahat eden korkunç yaratıklarla ve güçlü Kong ile karşılaşan bir grup bilim adamı ve Vietnam Savaşı askerini izliyor. Ana fotoğrafçılık 19 Ekim 2015’te Hawaii’de ve Vietnam’ın çeşitli yerlerinde başladı. Kong: 28 Şubat 2017’de Londra’da başlayıp 10 Mart 2017’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 2D, 3D, IMAX 3D ve Dolby Sinemalarda serbest bırakılan Skull Adası. Film eleştirmenlerden genellikle olumlu eleştiriler aldı ve 185 milyon dolar bütçesine karşın dünya çapında 308 milyon dolar hasılat elde etti.

kong skull island ile ilgili görsel sonucu

1944 yılında II. Dünya Savaşı sırasında iki savaş pilotu – Hank Marlow adında bir Amerikan asker ve Gunpei Ikari adında bir Japon asker – köpek dövüşünden sonra Güney Pasifik’teki bir adaya paraşütle bindirildi. Ikari üstünlük kazanırken, ikisi de yakın dövüşte bulunurlar, ancak dövüş canavar bir yaratık tarafından kesilir. Yirmi dokuz yıl sonra, 1973’te ABD hükümet temsilcisi Bill Randa, “Skull Adası” olarak adlandırılan bir adayı harekete geçirmek için bir keşif gezisine rehberlik etmek üzere eski İngiliz Özel Hava Servisi Kaptan James Conrad’ı görevlendirdi. Askerlere, Patrick Earl Cole ve Binbaşı Jack Chapman ve astları Binbaşı Albay Preston Packard tarafından yönetilen Vietnam Savaşı helikopteri birliğine sahip olan Sky Devils adlı askeri bir refakat görevlisi atanır. Grup, daha sonra pasifist ve foto muhabiri Mason Weaver’la katıldı ve oradan da gizli bir askeri operasyon olduğuna inanıyor. Kafatası Adası’na gelen Packard’ın adamları, adayı harekete geçirmek için sismolog Houston Brooks tarafından geliştirilen patlayıcıları atmaya başlıyor. Bununla birlikte, hava birliğine Kong tarafından saldırıya uğradılar; Kong, helikopterlerin çoğunu yok etti ve geri kalan kısmına büyük zarar verdi. Kurtulanlar adanın farklı yerlerine dağılmış durumda ve iki gruba toplanıyor. Packard ve kapıyı çalanlar Mills, Cole ve Randa ile biraraya geliyorlar. Seferin gerçek amacının şüpheli olması nedeniyle, Packard silahlı olarak Randa’yı elinde tutuyor ve gerçeği istiyor. Randa gizli hükümet örgütü Monarch’la olan bağlantısını ve keşif gezisinin gerçek amacını ortaya koyuyor: canavarların varlığını ispatlamak ve insanlığa karşı bir tehdit olup olmadığını belirlemek için.

kong skull island ile ilgili görsel sonucu

Bu arada Conrad, Weaver, Brooks, biyolog San Lin, asker Reg Slivko ve Landsat çalışan Victor Nieves’den oluşan diğer grup adanın kuzey ucunda bir yeniden tedarik ekibiyle üç kişiden birine buluşmak için buluşma noktasına ulaşmaya çalışıyorlar. Günler. Yerel İw yerlileriyle karşılaşırlar ve eski bir Marlow’la tanışırlar. Kong’un adanın koruyucusu olduğunu ve adanın sakinlerini en tehlikeli olan Marlow’un “Skullcrawlers” olarak adlandırdığı sürüngen yeraltı canavarlarından korumak için yerliler tarafından tanrıya taptığını ortaya koyuyor. Kong’un atalarını öldürdüler ve onu türünün son adası olarak bıraktılar ve biri Iraki’yi öldürdüler, adada karaya otururken Marlow’un en iyi arkadaşı olmuştu. Marlow, Kong’ın yalnızca “Büyük Bir” olarak adlandırdığı Skullcrawler’ın en büyüğünü uyandırmak için helikopterlere saldırdığını ortaya koyuyor. Ölen yoldaşlarını gömdükten sonra, Randa, Cole, Mills, Reles ve Landsat çalışan Steve Woodward’dan oluşan Packard’ın grubu, helikopterinin başka yerlerde ağır silah taşıyan Chapman’a gitmeye başlamıştı. Yolda, bir askerin büyük bir örümceğin bacakları olduğunu fark edinceye kadar bambu ormanında gezintiler yapıyorlar. Örümcek, askeri öldürür ve öldürmeyi başaramadan Mills’i neredeyse yiyor. Chapman Kong’un güreşine tanık oluyor ve büyük bir ahtapotu yeniyor ve ormanda kaçıyor ve burada muazzam bir çubuk böcekle karşılaşıyor. Daha sonra bir Skullcrawler tarafından pusuya sokulur ve yenilir.

kong skull island ile ilgili görsel sonucu

Conrad’ın grubu, Marlow’un Marlow ve Ikari’nin düşmüş uçaklarından atılmış parçalardan oluşan bir tekneyi tamamlamasına yardımcı oluyor. Tekneyi nehrin aşağısına atıyorlar ve Packard’ın grubu ile iletişim kurmayı başarıyorlardı, ancak bot Nieves’i öldüren Leafwings adında pterosaur benzeri yaratıklar tarafından saldırıya maruz bırakıldı. Chapman’ı aramaya devam eden Packard ile tekrar bir araya geliyorlar. Marlow isteksizce, iki grubu Kong’un ataları ve Skullcrawlers arasındaki unutulmuş bir savaş alanı olan Yasak Bölgeye götürüyor; burada Chapman’ı yiyen aynı Skullcrawler’ın gruba saldırması, Weaver’ın tetiklediği yanıcı bir gaz patlaması sonucu ölmeden önce birçok Rafael’i öldürmesi ve katil vermesi. Conrad, başkasıyla birlikte Skullcrawler tarafından kustu Chapman’ın köpek etiketleri ile ispatlayan Chapman’ın ölümünün diğerlerine bildirir. İntikalı bir Packard, adamlarını öldürmek için Kong’u suçlar ve Kong’u öldürme niyetini ortaya koyar. İki grup da Packard’ın grubu Kong’a tuzak kurarken, Conrad’ın liderliğindeki askeri olmayan personel ise tekneye geri dönüyor. Önümüzdeki yolu izlerken, Conrad ve Weaver Kong’la yakınlaşıyor ve onu kurtarmak için özür diler. Conrad ve Weaver Kong ile karşılaştıklarında Packard’ın grubu, onu cezbetmek için napalm patlamalarını tetikler. Kong bir kere daha öfkelendi ve göle döndü ve adamlarının suya yayılmış benzini ateşleyen Packard’a suçladı. Kong ciddi yanıklarla uğraşıyor, ancak Woodward çökermeden önce öldürüyor. Packard, adamlarını Kong’da patlayıcı madde koymaya emretti ancak Conrad’ın grubu geri döndü ve silahlı kavgada ayaklandılar. Conrad ve Weaver, diğer askerleri Kong’dan almaya ikna ederler. Packard durmayı reddetti; Ancak Alpha Skullcrawler gölden çıkıyor. Herkes, suçlamaları patlatamadan önce Kong’un ölüme terk ettiği Packard haricinde kaçıyor. Alfa, Kong’u harekete geçirir ve kurtulanları kıyı şeridinde takip eder. Cole, başarısız intihar bombası girişiminde öldürüldü, ancak Kong diğerlerini kurtarmak için geri döndü ve iç kısımlarını sökerek Alfa’yı katletti. Dövüş sırasında okyanusa kapıldığı için Weaver’ı boğulmadan kurtarır. Alfa yenildikçe Kong, hayatta kalan insanlara adadan çıkmalarını sağlar. Kredi, Marlow’un evine geri dönmesi, eşiyle yeniden birleşmesi, ilk kez oğluyla buluşması ve televizyonda bir Chicago Cubs oyunu izlemesi ile evdeki film görüntüleri eşlik ediyor. Bir post-credits sahnesinde, Conrad ve Weaver, Monarch tarafından gözaltına alındı ve Brooks ve Lin tarafından, dünyayı dolaşmak için tek canavar değil Kong tarafından bilgilendirildi. Godzilla, Rodan, Mothra ve King Ghidorah’ı tasvir eden mağara tablolarının arşiv görüntüleri gösteriliyor. Ekran bozulduğunda, Godzilla’nın kükreme duyulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir