Raees – Bir Shah Rukh Khan Filmi

Raees, Rahul Dholakia’nın yönettiği ve Gauri Khan, Ritesh Sidhwani ve Farhan Akhtar’ın kendi afişleri Red Chillies Entertainment ve Excel Entertainment tarafından üretilen, 2017 yılında hazırlanmış bir eylem suçu gerilim filmi.  Shah Rukh Han, Mahira Khan ve Nawazuddin Siddiqui’yi canlandırıyor. Raees’in cezai Abdul Latif’in hayatına dayandığı söyleniyor , fakat film yapımcıları bunu inkar ederek, “Filmin öyküsü, herhangi bir kişiye değil, yaşayan ya da ölü bir kurgu eseri olduğunu söylüyor. 
Fatehpur’lu Raees, Gujarat çok genç yaşta likes ticaretine karıştı. Raidi, Sadiq’le birlikte, kötü şöhretli bir gangster Jairaj için çalışıyor, polise rüşvet vererek yasadışı alkol kaçakçılığı yapıyor. Kendisi bir kaçakçı olmasına rağmen, annesi tarafından her mesleğin iyi olduğunu ve herhangi bir mesleğe kimseye zarar vermeyecek kadar büyük bir din olmadığını öğrettiği gibi felsefe ile yaşıyor. Jairaj’la yol ayrmaya ve kendi başına çalışmaya karar verir. Mumbai’de Musabhai ve Nawab’la tanışır ve yardımlarıyla kaçakçılık işine başlar. Bu arada, IPS kadrosunun dürüst bir polis teklifi olan J. A. Majmudar, bu yasadışı içki ticaretini durdurmak istiyor. Raees zaten Aasiya’ya aşık ve kendisi ile evlenme önerisini kabul ediyor ve iki kişi yakında evlenecek. Majmudar, Fatehpur’a transfer olur ve alkol bayileri hakkında ciddi bir baskı yapmaya başlar. Tüm bayiler Raees dışında işbirliği yapmaya karar verdiler.
Raees ile ilgili görsel sonucu
Majmudar Raees hakkında istihbarat toplamaya devam ediyor ve Raees sürekli onu önlemek için yollar buluyor ve ticaretiyle devam ediyor. Raees’le olan farklarından dolayı Jairaj Raees’i öldürmeye çalışıyor. Musa Raees’i Jairaj’ın girişimi hakkında bilgilendiriyor ve Raees Jairaj ve arkadaşlarını bir barda öldürerek hayatta kalmış, bu nedenle felsefesi kırılıyor. Majmudar, Fatehpur’dan Kutch’a transfer oldu. Gujarat Başbakanı ve Pashabhai, siyasetle uğraşırken Raees’i içki ve para için destekledi. Rae, para, zeka ve inceliğiyle idareyi ele geçiriyor. Ayrıca kadınlara alkol kaçakçılığı yapmak ve eve teslim almak için kullandığı bez torbaları dikmek için istihdam yaratarak topluluğuna yardımcı oluyor. Bu arada, Aasiya bir bebek doğuruyor. Raees’e, Başbakan tarafından bir arazideki yasadışı sakinleri ortadan kaldırmak ve konut projesi oluşturmak için bir proje teklif edildi. Raees’in işine hâlâ engel olan Raees, Majmudar’ı kontrol odasına transfer etmeyi başarıyor ve burada işini hiç etkilemeyeceğini düşünüyor.

Bununla birlikte, masalar Majmudar’ın devrinden sonra Raees’in tüm telefon konuşmalarını dinlemeye başlar ve her hareketinin güncellemelerini alır. Pashabhai, seçim kampanyasının bir parçası olarak yasadışı içki ticaretini sona erdirmek için Raees’in alanından geçecek bir yürüyüş planlıyor. Raees, yürüyüşe saldırıyor. CM, Raees’i eyleminden dolayı bir süre cezaevine sokmasını önermekle birlikte, tüm imkânları alıp orada ticaretini devam ettirmesini garantiliyor. Hala kilitli kalırken, CM ve Paşa bir ittifak oluşturarak potansiyel olarak Raees’in bütün işini yok edebilir. Raees, onlara karşı koymak için seçimle hapis yatmaya karar verir ve kazanır. Raees karısıyla birlikte konut projesinin bulunduğu yeri ziyaret ederken, çocukların çatılardan uçurtmalar uçuracakları uzun boylu evlerin resimlerini boyuyor; Çocukların akıcı İngilizce konuşacağı bir İngilizce ortaokul; Raees’in annesinin adına bir hastane. Yoksulluğun veya açlığın olmaması gereken yeryüzünde bolluk olacağını düşünüyor; Burada her sabah bir pınar olacaktı ve her gece bir Diwali olacaktı. İnsanlara taksitlerle ödeyebilecekleri ev teklif ederek projesine yatırım yapmaya yönlendiriyor. Bu arada Majmudar, SP – Suç olarak Fatehpura’ya geri gönderilir.

İlgili resim

Eyaletteki ortak ayaklanma patlak verdi. İnsanlar yiyecek tükenmeye başlar. Raees, Raees üzerinde ağır bir ekonomik kayba neden olan şehirdeki dört bölgeye ücretsiz yemek gönderiyor. Raees’i tehdit olarak değerlendiren CM, Raee konut projesini yeşil alana yerleştirdi. Projenin inşaatı hükümet tarafından yasaklandığı için durduruluyor. Raees, aniden kendisinin tüm parasının konut projesi, seçimler ve gıdalar gönderilmesi üzerine gerilediğini fark etti. Moosa, Raai’ye Doha’dan altın kaçakçılığı yapmak için para teklif ederek ona yardım etmeyi teklif ediyor. Raees, konut projesindeki tüm yatırımcılarının parasını geri getirir. Haberler, kuzey Hindistan’da beş seri patlamanın patlak verdiğini ve birkaç kişiyi öldürdüğünü açıkladı. Polis soruşturmaları kaçak altınlarının bulunduğu RDX’e, RDX’i ve Raees’in bu gerçeği bilmediğine dikkat çekti. Raees ahlaki olarak bu şok yüzünden harap durumdadır. Majmudar Raees’i tutuklamak istiyor ancak bozuk sistem yüzünden kaçabileceğini düşünüyor. Raees, güvenini ihanet etmek ve toplumsal isyanları kışkırtmak için masum insanları öldürmek için Moosa’yu öldürdü. Majmudar görevlilerine Raees’i görünce ateş etmelerini emretti, fakat Raees onunla basın getirdi ve teslim oldu ve Majmudar’ın onu öldüreceğinin farkında. Majmudar onu izole bir yere götürüp onu vuruyor. Raees vurulduğu sırada ölü düşerken tüm hayatının dramatik bir geri dönüşümü yaşar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir