Kahaani 2: Durga Rani Singh İncelemesi

Kahaani 2 - Durga Rani Singh ile ilgili görsel sonucu
Kahaani 2: Durga Rani Singh (ya da sadece Kahaani 2, İngilizce: Story 2), Sujoy Ghosh’ın yönettiği ve Ghosh ve Jayantilal Gada’nın yapımcılığını yaptığı 2016 bir Hint gerilim filmidir.  2012 filmi Kahaani’nin bir devamı olan film, Vidya Balan, baş rolünde Arjun Rampal ve rolleri destekleyen Jugal Hansraj ve Kharaj Mukherjee’yi içeriyor. Ana fotoğrafçılık Mart 2016’dan Mayıs 2016’ya kadar sürdü. Film 2 Aralık 2016’da serbest bırakıldı.  Kahaani 2, adam kaçırma ve cinayet suçlaması bulunan Durga Rani Singh’in hikayesidir. 15 Aralık 2016’da Uttar Pradesh’de vergiden muaf ilan edildi.62. Filmfare Ödülleri’nde Balan, performansıyla En İyi Kadın Oyuncu adayı oldu.
Vidya Sinha (Vidya Balan), belinden felç edilmiş ve tekerlekli sandalye kullanan genç kızı Minnie (Tunisha Sharma) ile Batı Bengal’li Chandan Nagar’da yaşayan orta sınıf bir çalışan annesidir. Bununla birlikte, Minnie mutlu bir çocuk ve Vidya dotes, para kazanmak için çok çalışıyor, böylece kızın tekrar yürüyeceği umuduyla Minnie’yi Amerika’ya götürebiliyor. Vidya, sekiz yıllık uzun bir aralıktan sonra kişisel bir günlük yazmaya başladı. Bir gün, Vidya geç uyandıktan sonra Mini evini yalnız bırakmaya zorlanır. İşe geldiğinde mobil cihaz aracılığıyla hemşire Mini’ye bakmak için geldiğini onaylar. Akşam evine döndüğünde kızı kayıp. Dağınık bir Vidya, hemşire gelmediğini, çünkü birinden (Vidya gibi davranarak) bir telefon geldiğini ve gelmemesi gerektiğini söylediğini fark etti. Vidya daha sonra bilinmeyen bir kadından Mini’den ölmek istemiyorsa bir adrese gelmesini isteyen bir telefon görür. Yoldan geçmeye çalışırken, bir taksi onu mahveder ve onu komaya gönderir. Taksi şoförü tarafından Dr Maity (Pradip Mukherjee) ‘nin bir huzurevinde kabul edildi. Alt denetçi Inderjeet Singh (Arjun Rampal) Vidya’nın davasına kondu. Komadayken Vidya’yı görmek için bakımevini ziyaret ediyor. Vidya’yı gördüğünde kaba bir şok geçirir; yüzü bilinen Durga Rani Singh’e benzemektedir. Vidya’nın evini ziyaret edip gözaltında tuttuğu günlüğü bulur. Inderjeet’in üst düzey yöneticisi Pranab Halder (Kharaj Mukherjee), Durga’nın bir kaçırma ve cinayet davasında bulunmak istediğini bildirdi. Inderjeet’in eşi Rashmi (Manini Chadha), kızlarının ana-babası ve annesi henüz Chandan Nagar’ı ısıtmadı ve kendisinden Kolkata’ya transferini istiyor. Inderjeet, bir davayı araştırdığını ve kişisel bir şey olmadığını onaylıyor.
Kahaani 2 - Durga Rani Singh ile ilgili görsel sonucu
Inderjeet Durga’nın günlüğünü okurken, geçmişi ortaya çıkar. Kalimpong’daki bir okulda Durga Rani Singh olarak bir katip olarak çalıştı. Arun’a çok yakın (Tota Roychoudhury ve Arun’un kendisine düşkün olduğu açıktır) Durga, Arun’la da bir geleceğe ilgi duyuyor ancak kendi geçmişinden bir şeyler hala uğramaktadır.Okulda Minnie Dewan adlı bir öğrencinin ( Naisha Khanna) sınıflar boyunca uyku için cezalandırıldı Durga, tekrarlayan Minnie’nin başarısız olmasını tekrar tekrar denedikten sonra Minnie’nin büyükannesini (Amba Sanyal) öğretmenlik yapmaya karar verir.O zaman harcamak ve Minnie’ye yaklaşmak için özel dersler verir Minnie, Minnie amcası Mohit Dewan’ın (Jugal Hansraj) cinsel istismarına karıştığını söylediğinde Durga’nın en büyük korkuları yaşanıyor Durga’nın da çocuk cinsel istismarının hayatta kalmış biri olduğu açıktı ve Minnie’nin büyükannesini bilgilendirdi. Durga’yı inkar ediyor ve onu uyarıyor ve onu Minnie’nin eğitim işinden kovuyor Yurtdışında iş teklifi ve onunla birlikte almak istiyor.Durga, Minnie’nin büyükannesini ve Mohit’i, Mohit’i cezalandırmak için maruz kalacağına itiyor. Polise kendisiyle ilgili bir dava açmaya çalışıyor ancak polis memuru (Gargi Bharadwaj), Minnie’nin büyükannesinin yanını çekiyor ve Durga’yı daha da peşinden sürüklemek için tehdit ediyor ve tehdit ediyor. Minnie, büyükanne ve Mohit tarafından Durga ile gizlice haberdar olduğu için şiddetle uyarılır. Çaresizlik içinde terastan sıçrar ve felç edilmiş bir bel haline gelir. Durga Minnie’yi ailesinden kurtarmaya karar verir ve olayın kaza sonucu öldürülen büyükannesi ile kavga eder. Arun, ayrılmadan önce Durga’yı bulmaya çalışıyor, ancak bunu yapamıyor. Düş kırıklığına uğratarak yurtdışına çıkıyor. Durga, Chânan Nagar’a yerleşen Minnie ile kaçtı ve yeni bir isimle Vidya Sinha’ya gitti. Ancak Mohit onları avlar ve Minnie’yi polis kadınının yardımıyla kaçırır.
Kahaani 2 - Durga Rani Singh ile ilgili görsel sonucu
Öykü daha sonra günümüze geri döner. Kaçıran polis memuru huzurevinde bulunarak Vidya’yı Mohit ve onun tarafından kaçırılan Minnie’yi kurtarmak için fidye ödemeye tehdit ediyor. Bir sonraki yataktaki hastayı, iş anlamına geldiğini vurgulamak için ayrılmadan önce ölümüne kadar itiyor. Korkunç Vidya, komadan kurtulduktan sonra hastaneden kaçar ve kaçıran kişinin kendisine gelmesini istediği adresini arayarak evine döner. Halder ve Inderjeet tarafından evinde yakalanır. Ancak Inderjeet’i sağ kolunda vurduğu için orada kaçmayı başarmış. Vidya daha sonra Kolkata’ya varır ve burada Mohit’in ve kadın kaçıran tarafından sorulduğu gibi rıhtım alanına gider. Burada Vidya, kaçıran kadına fidye vermek için hesabından çekilen parayı sunuyor. Mohit, fidye teklif etmeye çektiğini fark ettiğinde ölüp vuruyor. Daha sonra Vidya’yı öldürmeye çalışıyor, ancak Minnie tarafından vurularak vuruldu. Vidya, daha sonra Inderjeet’i yardım çağırmak için çağırıyor ancak Haldar ve diğer polis memuru Inderje’den kendisini suçlu olduğu gibi tutuklayabileceği bir yere çağırmasını istiyor. Inderjeet, Vidya’yı, polis gücü tarafından çevrelendiği baba evine gelmesini ister. Halder Vidya’ya yaklaşmaya çalışır, ancak bacağına ateş eder. Daha sonra gaz yağı dökerek silindirden gaz sızdırıyor ve evin patlaması için (evdeki herkesi öldürmek için). Ancak, Halder 8 yaşındaki çocuğunu adına kendisinden merhamet ister, kendisine ve İnderjeet’e evden çıkmalarına izin verir. Birkaç dakika sonra ev patladı. Bir sonraki sahnede, Halder’in Inderjeet’le birlikte tanıtım yapması nedeniyle polis karakolundan çıktığı görülüyor. Sonra eşi Rashmi, kendisine şimdi Chandan Nagar’ı sevmeye başlamış olduğunu bildirir.
Kahaani 2 - Durga Rani Singh ile ilgili görsel sonucu
Sonunda Vidya’nın gerçek isminin Durga Rani Singh olduğu ve çok genç yaşta Inderje Sing Sing ile evlendiği ortaya çıktı. Durga, komadan kurtulduktan sonra Inderjeet’den yardım istedi ve kaçışını planladılar. İnderje, Durga’ya sahte pasaport düzenlemesinde (Vidya Sinha adına) ona ve kızına yardım etti. Otomobil bagajının içindeki polis Büyükelçisi arabasında Kolkata’ya kaçmada ona yardım etti. Sonunda, patlatılan evden kaçmasına yardım etti. Durga’nın hayatta olduğu (polis departmanı tarafından bir suçlu olarak öldüğüne inanılan) ve Minnie’nin operasyonu için New York’a gidiyor olduğu görülüyor. Çocuk Hastanesine varıyorlar. Inderjeet ailesi ile birlikte sürüş keyfi yaşamaktadır. Film Durga Minnie’ye güvenerek bitiyor – ‘Hayatta olduğum sürece, hiçbir şey olmaz’.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir