Hayata Bakış Açınızı Değiştirebilecek One Shot Mangalar

Adolte To Adarte

Biri kulede zindan biri prens, birbirlerine göz renkleri dışında tıpatıp benzeyen iki kişi yer değiştirir. Ancak bu iki kişi arasındaki benzerliğin sırrı nedir?

Allumage

Kumiko Japonya’dan ayrılıp ünlü bir oyuncu olabilmek için Los Angels’ a gelir. Ama sadece dublördür. Abisinin düğünü için Japonya’ya gitmeden önce bir filmde oyuncu olmak için teklif alır ve yüzüne ve vücuduna dikkat etmesi için uyarılır. Ancak Japonya’ya gittiğinde şans onun yanında olmaz, sürekli aksilikler çıkar.

Angel’s Share

Cehenneme gidebileceğin kesin iken cennetin kapıları aralanabilir mi?

Apple

Aramiya Satoshi açıklanan bir tez sonucu dağların eteklerinde bir yerde yaşar. Tez ise”Dünya bir kez durumun ciddileşeceğine karar verdiğinde, kendiliğinden belli bir yaşam formu yapmaya başlar.” Satoshi ise o yaşam formudur.

Avion En Papier

Koloni operatörü ROCO143 Julie bir gün uzay boşluğunda süzülen bir kağıt uçak bulur. Kağıt uçağın üstünde ise el yazısı ile yazılmış bir metin vardır.

Black Cat Tuncel

Tsuruta kayıp kedi Luna’yı ararken bir tünelden geçtiğini görür. Kedinin peşinden giden Tsuruta tünelin sonunda hiçte normal olmayan bir durumla karşılaşır.

Despair Trigger

”Zulümlerle dolu bir dünyada iki kardeşin yolu…” İki kardeş olan Shin ve Ayumi idolaların işgal ettiği bir dünyada hayatta kalmaya çalışır. Peki ya gerçek hikaye bu mudur?

Die

Genç bir adam kız kardeşinin mektubunu okumaya başlar.

Fermer Mardi

Küçük Ene ailesi ölümsüz bir canavar olan Estoma tarafından öldürülünce Estoma'yı öldürmek için mezar kazıcılarına katılır. Peki Estoma ölmeli midir?

Fizon Core

Liyl Liemola bir kılıç savaşçısıdır. Albert Wilhelmus adındaki birinin yanına kimsenin yaklaşamadığını duyunca ona meydan okumaya karar verir. Ama gerçek hiç de umduğu gibi değildir.

Hanshin

Yudy ve Yucy adındaki ikiz kardeşler kalçalarından yapışıktır. Yucy güzel bir kızdır ancak kendi başına hareket edemiyor ve kendi besinini sindiremiyordur. Bu yüzden Yudy onun eli kolu olur ve Yucy onun Yudy'nin besinlerini alır. Bu yüzden ise Yudy çökmüş bir vücuda sahiptir.

Imouto e

Bir çocuğun ikiz kız kardeşine yazdığı mektubu konu alan şiirsel bir manga.

Kinoko Takenoko

Savaş zamanı koroda şarkı söyleyen bir kızın ve elindeki akıllı telefonla önemli şeyleri belgelemeye çalışan bir gencin hikayesi.

Kumabachi No Koto

Yeni aldığı motobisikleti ile bir arı ve arıya binen yaşlı bir adama çarpan genç kız ile arıya binen yaşlı adamla yaptığı sohbetin hikayesi.

Modofuki Park

2050 yılında Sky City Tokyo’da Park adındaki gencin cam temizleyerek yaşamaya çalışır.

Meria

Meria sadece kendi yaşıtında bir arkadaş arıyordu.

Masasaki Shougakkou Sensou

Okulda iki sınıf arasında gerçek bir savaş. Gelin çocuklar. Koşun, büyüyün, silahlarinizi kuşanın.

Bunların yani sıra Moon Rabbit, Nature-0, Pom The Panda, Skip! Yamada-kun, The Nightmare Of Fabrication, Wings, World’s End Sabotage, Zou No Miru Yuma mangalarınada bir göz atmalısınız. Ayrıca bazen kelimelere gerek yok dedirten City in the sea, Little war, Matane mangalarını tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir