Kim Bu Bebeğin Babası? Bridget Jones’un Bebeği

bridget jones baby ile ilgili görsel sonucu

Bridget Jones üçüncü filmi “baby” ile sevenlerini oldukça sevindirdi. Kadın filmlerinin başında gelen Bridget Jones bu sefer bebeği ile izleyicinin karşısındaydı. 2. Filmin sonunda Mark Darcy ile mutlu bıraktığımız Bridget her zaman ki gibi seyircisini depresif halleri ile karşılıyor. İki zıt karaktere sahip büyük aşık Darcy ve Bridget anlaşmayı yine başaramamış ve ayrılmışlardır. Bu ayrılığın üzerinden 5 yıl geçmesine rağmen Bridget hala Mark’ı unutamamış. Oysa buna rağmen Darcy başka birisi ile evlenmiştir.işinde oldukça başarılı olsa da yeni gelen patronları ile konumu da sarsılmaya başlamıştır. 43. Doğum günü ile hala bekar, yalnız ve üstelik yaşlanmış olmanın bunalımı ile kendisini bir müzik festivaline atan Bridget burada tek gecelik olmasını planladığı bir ilişki yaşar. Ardından katıldığı bir partide Mark ile yeniden karşılaşırlar ve Mark’ın boşanacağı haberi üzerine yeniden birlikte olurlar. Lakin Mark ile bitmek bilmeyen sorunları göz önünde bulunduran Bridget yeniden Mark ile birlikte olmanın doğru olmadığını anlar. Yalnız hayatına kaldığı yerden devam etmeye karar verdiği anda ise hiç beklemediği bir şey olur. Artık istese de yalnız değildir, artık o hamiledir ve bebeğinin babasının kim olduğunu bilmiyordur. Bir kez daha iki zengin, karizmatik erkek arasında kalan Bridget macerası karşımızda ve bu sefer bir de bebek var.

bridget jones baby gif ile ilgili görsel sonucu

Filmin yönetmen koltuğunda Sharon Maguire var. Mark Darcy olarakta karşımıza yeniden Colin Firth çıkıyor. Özellikle son zamanlarda oldukça başarılı filmlere imza atan Colin’i yeniden Darcy olarak görmek oldukça güzeldi. Hugh Grant  bu sefer filmde yok ne yazık ki! Çapkın Daniel Cleaver rolünde ki Grant’ın 3. Filmde cenaze töreni yapılıyor ve kendisini sadece fotoğrafında görebiliyoruz. Dikkat spoilor! Filmin sonunda bir gazete haberinde Daniel’il ölmediğini kayıplara karıştığını ve bulunduğunu öğreniyoruz. Açıkçası bu da yüzümüzü gülümsetiyor.  Renée Zellweger  bir kez daha Bridget Jones oalrak karşımızda. Geçirdiği estetik ameliyatlar ile oldukça gençleşen, zayıflayan ve güzelleşen Renee ilk başlarda filmde Bridget’den başka birisiymiş gibi görünmüyor değil. Ayrıca bildiğimiz sakar, şaşkın Bridget’te biraz olgunlaşmaya başlamış.

bridget jones baby gif ile ilgili görsel sonucu

Film boyunca Bridget’in hamilelik dönemini ve iki erkekle ilişkisini izliyoruz ve nihayet tüm Bridget severler bu sefer mutlu sona kavuşuyor. 3. Filmde mizah öğesi ile bebek. Bebeğin babasının kim olduğunun bulunmaya çalışılması eğlenceli olsa da bu Bridget iyice zivanaden çıktıda dedirtmiyor değil.

3 kitaptan uyarlanan 3 filmden oluşan Bridget Jones severlerinin beklediği gibi mutlu bir şekilde biterken acaba kitapları dışında bir devam filmi gelecek mi diye de merak ettiriyor. Bu konu hakkında net bir bilgi olmasa da sevenlerinin yeni bir film beklemeye başladığı aşikar.

İlgili resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir