Etkisinden Kurtulamayacağınız Büyülü Shahrukh Khan Filmleri

10) Swades: We, The People

Swades: We, the People ile ilgili görsel sonucu

Nasa’da proje müdürü olarak çalışan Hintli Mohan Bhargava (ShahRukh Khan) , Dünya sızıntı ölçme programı için uzaya uydu gönderme programında Proje Müdürü olarak görev almaktadır. Yakın bir gelecekte suların eksilme tehlikesi vardır.21. yüzyılda örnek şehirler hayal etmek kolay, Pekin , Amman, Yeni Delhi , Santiago , Jakarta, Meksika ve Lima.Ve Hepside su tüketiyor ve zenginleşiyor.Su çok değerlenecektir.Bu amaçla uzaya uydu gönderip Dünya üzerindeki su sızıntılarını ölçeceklerdir. Bir yandan köydekilere yardım ederken bir yandan da Gita’ya olan aşkını nasıl anlatacağın düşünmektedir.İki haftalığına geldiği Hindistanda artık beşinci haftaya girerken  önünde iki yol vardır.Ya yardıma ihtiyacı olan bu insanlara kılavuzluk yaparak hayatlarını değiştirecek ya da Amerikada ki rahat yaşamına geri dönecektir.

 

9) Chak De India! 

chak de india ile ilgili görsel sonucu

Kaber Khan (ShahRukh Khan) , Pakistanlılarla oynanan hokey maçında son atışı yapar ve Hindistan Pakistana karşı mağlup olur. Ona geçmiş olsun demek isteyen Pakistanlı bir genç ile Kaber Khan tokalaşırken basın tarafından fotoğrafları çekilir ve maçı sattığı iddia edilerek işinden mahallesinden olur. Kaber Khan 7 yıl sonra kurulacak olan kızlar hokey takımı için geri döner.

 

8) Don 

don filmi konusu ile ilgili görsel sonucu

Mumbaili bir vatandaş olan Vijay (ShahRukh Khan), bir polis memuru tarafından uyuşturucu kaçakçısı Don’un (ShahRukh Khan) yerine geçmesi için görevlendirilir. Fakat her şey ters gider ve polis memuru öldürülür. Artık Vijay tek başınadır ve gerçekte Don olmadığını sadece sevdiği kız Roma ve eski bir mahkum kanıtlayabilir.

 

7) Happy New Year

Happy New Year india ile ilgili görsel sonucu

Charlie (ShahRukh Khan) babasının intikamını almak için babasını hapse gönderen adamın otelini soymak için bir ekip kurar. Otelde dünya çapında bir dans festivali olacaktır ve Charlie otele girmek için bunu fırsat bilir. Ekibi ile birlikte dans yarışmasına katılan Charlie’nin planları hiçte istediği gibi gitmez. Dansları sayesinde dünya çapında büyük bir hayran kitlesi edinen ekip artık Hindistanın dünya karşısındaki onuru içinde dans etmek mecburiyette kalacaktır. Tabi bu sırada Charlie ekipteki partnerine aşık olacaktır. 

 

6)  Jab Tak Hai Jaan

jab tak hai jaan ile ilgili görsel sonucu

Samar Anand (Shahrukh Khan) kendi içine kapanık biridir ve hayatının aşkından, Khushi (Katrina Kaif) ayrı bırakılmıştır. Geçmişinden kaçmak için Londra’dan Kashmir’e gelir ve orada Akira (Anushka Sharma) ile tanışır. Akira dışa dönük ve vahşi yaşam kanalı için çalışan bir kişiliktir. Geçmişini kaybetmiş bir adam olan Samar’ı sevmeye başlar.

 

5) My Name is Khan

my names khan ile ilgili görsel sonucu

Rızvan Khan (Shahrukh Khan) küçüklüğünü annesiyle (Zarina Vahab) ıssız bir yerde geçiren bir müslümandır. Annesi öldükten sonra Amerika’ya küçük kardeşinin yanına gider. Orada tanıştığı ve aşık olduğu Mandira (Kajol) adında dul ve Hindu bir kadın ile evlenir. Rızvan Khan aynı zamanda da Asperger sendromu hastasıdır. Bu hastalık Otizm rahatsızlığının bir çeşididir ve ömür boyu süren, sosyal etkileşime ve iletişime zarar veren, sınırlı ve tekrarlanan davranışlara yol açan beynin gelişimini engelleyen bir rahatsızlıktır. 11 Eylül saldırılarından sonra Mandira’nın oğlu faşist kesimler tarafından döverek öldürülür. Öldürülme sebebi annesi evlendikten sonra Khan soyadını almış olmalarıdır. Bunun üzerine Mandira Rizvan’i terk eder ve ona gitmesini söyler. Rizvan ne zaman geri gelebileceğini sorunca, Mandira ona Amerika Birleşik Devletleri başkanına gidip, adının Khan olduğunu ama bir terörist olmadığını açıklamasını ve ondan sonra geri gelmesini söyler. Rizvan hastalığı dolayısıyla bunu ciddiye alır ve yolculuğuna başlar. Başkan ile buluşmadan geri dönmeyecektir ve ona diyecektir ki: “Sayın Başkan, benim adım Khan ve ben bir terörist değilim.”

 

4) Om Shanti Om

İlgili resim

1970’li yıllarda geçen hikayenin baş kahramanı Om Prakash (ShahRukh Khan), Shanti Priya (Deepika Padukone) adında çok ünlü ve güzel bir film yıldızına umutsuzca aşıktır. Tek isteği onun kadar büyük bir yıldız olmak ve onunla beraber olmaktır. Sonunda onunla tanışma fırsatını yakalar. Her şey çok iyi gitmektedir ancak olaylar beklendiği gibi gelişmez ve büyük intikam planları başlar.

 

3)  Chennai Express

chennai express ile ilgili görsel sonucu

Shahrukh Khan filmde 40 yaşında Mumbai’de yaşayan ve ailesini bir trafik kazasında kaybetmiş bir adam rolünü oynamaktadır. Bir gün arkadaşlarının daveti üzerine Goa’ya gitmek için Chennai Express trenine biner. Burada onu büyük bir aşk ve macera dolu günler beklemektedir.

 

2) Rab Ne Bana Di Jodi

rabne bana di jodi ile ilgili görsel sonucu

Ilk görüşte Aşk. Surinder (Shahrukh Khan) eski öğretmeninin kızını gördüğünde kendini ona iyice kaptırır. Aşık olduğu kız Taani (Anuska Sharma) daha genç, hayat dolu ve aynı zamandada nişanlıdır. Taaninin Babası ölüm döşeğinde Surinderden kızı Taaniyi himayesi altına almasını ve evlenmesini ister, çünkü Taaninin Nişanlısı ve beraberindekiler yolda kaza geçirip vefat ederler. Cok utangaç aynı zamandada bekar olan Surinder, Taani ile evlenir, fakat Taani Babasının ve Nişanlısının vefatından dolayı eski mutluluğunu ve her şeye olan inancını kaybeder. Surinder hiçbir şekilde Taaninin eski mutluluğunu geri getiremez. Araları bir karı-koca gibi değil, aksine iki yabancı gibidir. Fakat Surinder, yani kocası onu deli gibi sevmektedir. Surinder, Taani yeni açılmış olan dans kursuna yazıldığı zaman, kendisine yeni bir imaj ve kimlik vermeye karar verir. Birdenbire “Raj” a dönüşmeye başlar. Dostu Bobby (Vinay Pathak)nin yardımıyla basit ve utangaç bir karakterden komik sevecen ve bi o kadarda yalaka birine dönüşür. Taaniyle dans partneri olurlar. “Raj” kendini Taaniye çok kısa zamanda sevdirir ve güldürür. Taani, Raj’ın aslında Kocası Surinder olduğunu anlamamaktadır ve ona aşık olur. Sonunda tek bir soru kalmıştır: Taani aslında kimi seviyor? Içten, komik ve Samimi olan Raj’ımı yoksa basit ve monoton olan kocası Surinderimi?

 

1) Dilwale Dulhania Le Jayenge

Dilwale Dulhania Le Jayenge ile ilgili görsel sonucu

Raj (Shahrukh Khan) İngiltere’de yaşayan zengin, sorumsuz ve kaygısız bir Hindistanlıdır. Simran ise İngiltere’de yaşamasına rağmen Hint geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olan bir ailenin kızıdır. İkisi, bir aylık Avrupa gezisi sırasında karşılaşırlar; didişme ve şakalarla başlayan arkadaşlıkları gezinin sonunda aşka dönüşür. Fakat birbirlerine aşık olduklarını anladıklarında artık çok geç olmuştur. Simran babasının Hindistan’daki arkadaşının oğlu ile evlenmek için yola çıkmıştır bile…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir