Etkisinden Kurtulamayacağınız Johnny Depp Filmleri

Sinemanın en karizmatik aktörlerinden olan Johnny Depp’i sevmeyen, filmlerini beğenmeyen yoktur. 53 yaşında olmasına rağmen hala izleyicileri büyüleyen performanslar sergileyen bu usta aktörün en iyi filmlerini sizin için listeledik. 🙂 

10) ARİZONA RÜYASI (ARİZONA DREAM) 

Arizona Dream ile ilgili görsel sonucu

Filmde hayalperest, en büyük hayali uçmak olan ve balıkçılarla arkadaş olmaktan hoşlanan Axel’in (Johnny Depp) iş için Arizona’ya gitmesi üzerine orada tanıştığı iki tuhaf kadınla şekillenen hayat hikayesi anlatılıyor. Bolca hayal ve fantastik öğelerle dolu bir film. Yönetmenliğini Emir Kusturica’nın yaptığı film 1994 yapımıdır.

arizona rüyası gif ile ilgili görsel sonucu    arizona rüyası gif ile ilgili görsel sonucu

9) BENNY & JOON

Benny & Joon afiş ile ilgili görsel sonucu

Joon akıl sağlığı yerinde olmayan kardeşi Benny ile birlikte yaşamaktadır. Benny sürekli bakıcılarına zorluk çıkarıp onları kaçırtmaktadır. Bir gün arkadaşları ile birlikte poker oynayan Joon, uzaktan gelen ve onlarda kalan akrabası Sam’den (Johnny Depp) şikayet eden bir arkadaşı ile iddaaya girer ve kaybeder. İddaa doğrultusunda Sam artık Joonlarda kalacak ve kardeşi Benny’e bakıcılık yapacaktır. En az Benny kadar deli ve çılgın olan Sam bu iki kardeşin hayatına renk katarak hayatlarını değiştirecektir.

İlgili resim         İlgili resim

8) DÜŞLER ÜLKESİ (FİNDİNG NEVERLAND)

Düşler Ülkesi (Finding Neverland ile ilgili görsel sonucu

Tiyatro oyunları yazarı Barrie’nin ( Johnny Depp) hayal kırıklığı yaratan bir oyununun ardında kendisine yeni ilham kaynaklarının arayışındadır. Farklı bir algıya sahip olan Barrie eşi ile olan sorunlarıd güngeçtikçe artmaktadır. Eşi onun hayal dünyasını ve fikirlerini anlayamaz. Ve bu dönemde Barrie, dul bir kadın ve onun dört oğlu ile tanışır. Bu aileyle, özellikle de ailenin küçük oğlu Peter ile ilişkileri başyapıtını yaratırken ona ilham kaynağı oluşturmaya başlar. Babalarını kaybetmiş ve ekonomik sıkıntılar çeken bu aile Barrie sayesinde bir hayatın sorunlarından bir kaçış kapısı bulurlar. Barrie’nin hayal dünyası ve bu süreçte bir tiyatro başyapıtının yaratılış sürecini bu dört çocuk üzerinden anlatan çarpıcı bir filmdir Düşler Ülkesi.

Finding Neverland GİF ile ilgili görsel sonucu     İlgili resim

7) GİLBERT HAYALLERİ (WHAT’S EATİNG GİLBERT GRAPE)

what gilbert eating ile ilgili görsel sonucu

Küçük bir kasabada sıradan bir yaşam süren Gilbert’ın (Johnny Depp) hayatı sorumluluklarından ibarettir. Bir yandan obezite hastası annesi, diğer yandan ise otizm hastalığıyla mücadele eden kardeşiyle ilgilenmek zorundadır. Hayatında en olağandışı durum ise kasabalarından geçmekte olan Becky ile karşılaşması olur. Becky, Gilbert’ın hayatına adeta bir güneş gibi doğar. Ona daha önce hiç karşılaşmadığı bir şeyi, aşkı armağan eder. Ancak Gilbert’ın omuzlarındaki sorumlulukları bu aşkın arasında devasa bir engel olarak durmaktadır. Film aynı zamanda Leonardo DiCaprio’nun da ilk Oscar adayı olduğu filmdir.

İlgili resim  what gilbert eating GİF ile ilgili görsel sonucu

6) BİR ZAMANLAR MEKSİKA’DA (ONCE UPON A TİME İN MEXİCO)

Once Upon A Time In Mexico ile ilgili görsel sonucu

Rodriguez’in Meksika Üçlemesi’nin üçüncü ve son filmi, El Mariachi (1992) ve Desperado (1995) filmlerinin devamıdır. Mariachi’nin maceralarının arka planında yine devrim, hırs ve intikam var. Eşinin ölmesini aklından çıkarmayı başaramayan El Mariachi, inzivaya çekilerek içine kapalı bir yaşam sürmektedir. Yozlaşmış CIA ajanı Sands’in ısrarı sonucunda saklandığı yerden çıkmak zorunda kalır. Şeytani kartel kralı Barrillo, Meksika başkanına yönelik haince bir suikast planlamaktadır. Bunu önlemekse yine El Mariachi’ye düşecektir. Ama onun geri dönüşünde kişisel bir sebep daha vardır: Kan davası.

Once Upon A Time In Mexico gif ile ilgili görsel sonucu     İlgili resim

5) CHARLİE’NİN ÇİKOLATA FABRİKASI (CHARLİE AND THE CHOCOLATE FACTORY)

CHARLİE AND THE CHOCOLATE FACTORY ile ilgili görsel sonucu

Son derece sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Diğerleri ile birlikte çikolata fabrikasını gezerler. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir. Tim Burton, bu işte en iyilerden olarak yeni bir fantastik komedi ile karşımızda.

CHARLİE AND THE CHOCOLATE FACTORY GİF ile ilgili görsel sonucu  CHARLİE AND THE CHOCOLATE FACTORY GİF ile ilgili görsel sonucu

4) HALK DÜŞMANLAR ( PUBLİC ENEMİES)

HALK DÜŞMANLARI ile ilgili görsel sonucu

Bryan Burrough’un Türkiye’de yayınlanmayan Public Enemies: America’s Greatest Crime Wave and the Birth of the FBI, 1933-43 (Halk Düşmanları: Amerika’nın En Büyük Suç Dalgası ve FBI’ın Doğuşu) adlı kitabından uyarlanan filmin Hollywood’un gerçek bir hikayeye en çok yaklaşan filmlerden birisi olarak değerlendiriliyor. Olaylar Amerika’nın Büyük Bunalım yıllarında gerçekleşir ve dönemin en ünlü suçluları ve yeni oluşan FBI arasında yaşananlar anlatılır.

HALK DÜŞMANLARI GİF ile ilgili görsel sonucu  HALK DÜŞMANLARI GİF ile ilgili görsel sonucu

3) Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi (Sweeney Todd – The Demon Barber of Fleet Street)

Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi ile ilgili görsel sonucu

Sweeney Todd ( Johnny Depp) İngiltere’de berberlik yaparak yaşamını sürdüren, çok güzel bir eşi olan, hayata umutla bakan bir adamdır. Fakat kasabanın önde gelenlerinden birinin güzel eşinde gözü vardır. Yersiz bir suçlama ile hapse atılır ve ardından sürgüne gönderilir. Hayatı darmadağan olan Sweeney Todd kurtulup geri dönmek ve intikam almak için yemin eder.
Yıllar sonra geri geldiğinde her şey çok değişmiştir fakat onu hatıralar içerisinde sabırla bekleyen biri vardır, Bayan Lovett…
Şeytan Berber Bayan Lovett’ın da yardımıyla suçluyu bulana kadar acımasız bir cellada dönüşecektir; bu arada kasabayı birbirinden güzel kek ve çörek kokuları kaplarken şüphelenmek kimsenin aklına gelmeyecektir…

Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi ile ilgili görsel sonucu   Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi ile ilgili görsel sonucu

2) MAKAS ELLER ( EDWARD SCİSSORHANDS)

Edward Scissorhands AFİŞ ile ilgili görsel sonucu

Edward Scissorhands’i (Johnny Depp) yatan mucit, işini tam olarak bitiremeden ölmüş ve Edward’ı makaslardan oluşan elleriyle bırakmak zorunda kalmıştır. Münzevi bir yaşam süren genç, Peg Boggs’in onu evine götürmesiyle birlikte topluma karışmaya başlayacaktır. Fakat kimi sürprizler içeren bu buluşma, üzücü olaylara da gebedir… Hüzünlü ve komik bir Frankenstein hikayesi olan yapımın yönetmenliğini, tarzın usta isimlerinden Tim Burton üstleniyor.

Edward Scissorhands gif ile ilgili görsel sonucu   Edward Scissorhands gif ile ilgili görsel sonucu

1) KARAYİP KORSANLARI (PİRATES OF THE CARİBBEAN)

İlgili resim

Johnny Depp’in en unutulmaz ve herkes tarafından bilinen en başarılı karakteri Jack Sparrow’dur.

Yerel vali Weatherby Swann’ın 12 yaşındaki kızı Elizabeth, Jamaica’ya yaptığı deniz yolculuğu esnasında bir gemi enkazıyla karşılaşırlar. Bu enkazdan kurtulabilen tek kişi küçük Will’dır. Elizabeth küçük çocuğun boynundaki altın madalyondan onun bir korsan olduğunu anlar, bu yüzden madalyonu alarak saklar.
Yılar sonra Elizabeth, azılı bir korsan olan Barbossa tarafından kaçırılır. Çılgın ve iyi yürekli bir korsan olan Jack Sparrow ( Johnny Depp) ise Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will Turner’la bir olur ve kızı kurtarmaya çalışırlar. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandıracaktır. 
Siyah İnci’nin Laneti (2003)Ölü Adamın Sandığı (2006), Dünya’nın Sonu (2007), Gizemli Denizlerde (2011) olmak üzere 4 serilik bir filmdir. 2017 yılında ise Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı isimli 5. filmi vizyona girecektir. 

karayip korsanları 1 gif ile ilgili görsel sonucu  karayip korsanları 1 gif ile ilgili görsel sonucu

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir