Kötülüklerden Arınarak Sevgiye Ulaşmak I Sousei no Onmyouji

sousei-no-onmyouji

2016 İlkbahar sezonun dikkat çeken anime serileri arasına girmeyi başaran Sousei no Onmyouji, iki evreni kapsayan fantastik bir öykü ile seyirci karşısına çıkıyor. Renkli çizimleri, dozunda mizahıyla, seiyuu performansıyla göz dolduran seriyi listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

6 Nisan 2016’da yayına başlayan anime serisinin 16 bölümü yayınlanırken seri, MyAnimelist‘de 10 üzerinden 7.01 puan alarak izleyicinin ilgisini çekmeyi başardı. Aksiyon, fantastik, shounen ve doğaüstü güçler etiketlerini üzerinde taşıyan anime serisinin her bölümü seyirci tarafından ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

sousei-no-onmyouji-1

Anime serisinin kaynağını, Yoshiaki Sukeno‘nun 2013 yılından beridir Jump Square dergisinde yayınlanan aynı isimdeki manga oluşturmaktadır. Güncel olarak manganın yayınlanmış 8 cildi bulunmaktadır. Studio Pierrot‘un yapımcılığını üstlendiği anime serisinin lisansörlüğünü Crunchyroll üstleniyor. 13 yaş ve üzerinin yoğun ilgi gösterdiği anime serisinin yapımcılığında TV Tokyo, Nihon Ad Systems, TV Tokyo Music, Avex Pictures gibi stüdyolarda destek oluyorlar.

Anime serisinin yönetmenlik koltuğunda Persona 3 the Movie Meets “Walkman”Persona 4 the Animation: The Factor of HopeAura: Maryuuin Kouga Saigo no Tatakai gibi çalışmalarda yer almış Tomohisa Taguchi yer alırken senaristliğini ise Dakara Boku wa, H ga Dekinai.JinseiKingdom gibi serilerde yazarlık yapmış Naruhisa Arakawa yer alıyor. Serinin ses yönetmenliğini ise Tokyo UndergroundDiamond no Ace gibi serilerde görev alan Hajime Takakuwa üstleniyor.

sousei-no-onmyouji-3

Serinin karakterine sesleriyle renk katan seiyuu kadrosunda çocukluğunda yaşadığı travmanın etkisiyle ”şeytan kovuculuğu” bırakmış yıldız ikilinin erkek kahramanı Enmadou Rokuro‘yu Arslan Senki (TV)‘deki Elam’ı, Gangsta.‘daki Nicolas’ı, Tokyo Ghoul‘daki Kaneki Ken’i canlandıran Natsuki Hanae seslendirirken; serinin yıldız ikili şeytan kovuların kadın temsilcisi, ohagi sever Adashino Benio‘yu, Hunter x Hunter (2011)‘deki Gon’u, Ore Monogatari!!‘deki Rinko’yu,Ushio to Tora (TV)‘daki Kirio’yu canlandıran Megumi Han seslendiriyor. Serideki diğer öne çıkan karakterlerden yerinde duramayan, sürekli aklına cin fikirler gelen şeytan kovucuların mevcut lideri Arima‘yı Daisuke Namikawa seslendirirken Rokuro’nun çocukluk ve sınıf arkadaşı Mayura‘yı ise Yuu Serizawa seslendiriyor.

sousei-no-onmyouji-4

Animemizin konusuna dönecek olursak; çocukluğunda ”en güçlü şeytan kovucu olma hayalleri kuran” Enmadou Rokuro, kaldığı yurttaki arkadaşlarını talihsiz bir kaza sonucu kaybetmesi üzerine bir daha şeytan kovuculuk yapmayacağını söyler. Tokyo’da şeytan kovucuların kaldığı bir apart yurtta hayatını okula giderek devam ettirir. Günün birinde Kyoto’dan ”en güçlü ikinci şeytan kovucuyu bulma amacıyla yola çıkan” Adashino Benio ile yolları kesişen Rokuro, şeytan kovucuların lideri Arima’nın liderliğindeki konsey tarafından Benio ile yıldız ikili şeytan kovucu olarak gösterilir ve onların çocuklarının bütün ”kegare” adı verilen şeytanları ortadan kaldıracağını söyler. Böylelikle ikili birlikte yaşamaya başlar, her ne kadar anlaşamasalar da. Magano’ya (şeytanlar ile insanların dünyasını birbirine bağlayan boyut) girmeyeceğine dair yeminini arkadaşlarını korumak için bozan Rokuro ile Benio kegareler ile savaşmaya başlarlar. Acaba ikiliyi nasıl maceralar bekliyor? Komik sahneleri ile sizleri yeterince güldürecek anime serisinin tanıtım videosunu şuraya iliştiriyorum. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=x8K8SSxjVYI

*Bu yazı ortak çalışma yaptığımız www.japonsinemasi.com adresinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir