Fantastik Komediye Giriş Biletiniz I Mob Psycho 100

mob-psycho-100-1-1

2016 Yaz sezonun dikkat çeken anime serilerinden Mob Psycho 100, psişik güçlere sahip kahramanları ve ruhları kapsayan fantastik bir öykü ile seyirci karşısına çıkıyor. Renkli neon renklere hâkim çizimleri, dozunda mizahı ve seiyuu performansıyla göz dolduran seriyi listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

11 Temmuz-27 Eylül tarihleri arasında 12 bölüm olarak seyirci ile buluşan anime serisi, MyAnimelist‘de 10 üzerinden 8.55 puan alarak izleyicinin ilgisini çekmeyi başardı. Aksiyon, fantastik, komedi ve doğaüstü güçler etiketlerini üzerinde taşıyan anime serisinin her bölümü seyirci tarafından ilgiyle karşılandı.

mob-psycho-100

One Punch Man serisinin mangakası One‘nın  Shogakukan‘nın Ura Sunday dergisinde aynı isimdeki mangasından uyarlanmıştır. Güncel olarak manganın yayınlanmış 13 cildi bulunmaktadır. Anime serisinin yapımcılığını ise önemli işlere imza atan Bones Stüdyosu üsteleniyor. Diğer yapımcılar arasında ise Warner Bros., KlockWorx,BS Fuji, Hakuhodo DY Music & Pictures yer alıyor.

Anime serisinin yönetmenlik, senaristlik koltuğunda  Zankyou no TerrorDeath ParadeDeath Billiards gibi çalışmalarda görev alan Yuzu Tachikawa yer alırken ses yönetmenliğinde ise Ao no ExorcistBungou Stray DogsNanatsu no TaizaiUsagi Drop gibi önemli çalışmalarda görev alan Kazuhiro Wakabayashi yer alıyor. Anime serisinin çok ses getiren ve beğenilen açılış müziği ”99” ise MOB CHOIR seslendiriyor.

mob-psycho-100-2

Serinin karakterine sesleriyle renk katan seiyuu kadrosunda üstün psişik güçlere sahip asosyal, dış görünümüyle güçsüz görünen Kageyama Shiego (lakabıyla Mob’u) çaylak seiyu Setsuo Itou seslendirirken Mob’un yanında çalıştığı ruh eksperliği yapan Arataka Reigen‘i Code Geass serilerindeki Suzaku, Joker Game‘deki Tazaki, Psycho-Pass‘daki Makashima Shougo karakterlerine canlandıran Takashiro Sakurai seslendirmektedir. Serideki diğer renkli karakterlerden kötü bir ruh iken Mob’un yanında dolaşma kararı alan küçük ruh parçası Ekubo‘yu Akio Ootsuka seslendirirken Mob’un kardeşi Ritsu‘yu ise Miyo Irino seslendirmektedir.

Her ne kadar Bones tarafından serinin 2. sezon duyurusu yapılmasa da ilerleyen zamanda yeni sezonun duyurusu yapılacaktır. (Malum One Punch Man’da aynı mangakanın eseri olunca bu tarih biraz sarkabilir) One’nın süper güçlü kahramanlarının güçlerini kullanmayı pek sevmedikleri, dövüşten zevk almadıkları düşünülünce ilerleyen zamanda One Punch Man’deki Saitama ile Mob’un karşılaşma olasılığı olur mu acaba?

mob-psycho-100-3

Animenin konusuna dönecek olursak psişik güçlere sahip 8. sınıf öğrencisi Kageyama Shigeo (Mob), çocukluğundan itibaren güçlerinin farkında olsa dahi insanların onun güçlerinden hoşlanmadığını düşünerek güçlerini içinde bastırmaktadır. Sıradan bir hayat süren Mob’un tek arzusu ise Tsubomi adlı kızla arkadaşlık kurmaktır. Herhangi fiziksel çekiciliği olamayan Mob, Tsubomi’nin dikkatini çekmek için türlü yollara başvuracaktır. Okuldan artan zamanında yanında çalıştığı ruh eksperi usta diye hitap ettiği rehberi Arataka Reigen ile (her ne kadar Arataka’nın psişik güçleri olmayan bir üç kağıtçı olsa da) müşterilerin isteleri doğrultusunda ruhları öbür dünyaya göndermektedirler. Abisi kendi psişik güçlere sahip olmak isteyen Ritsu’nun güçlerini keşfetmesiyle birlikte ortaya çıkan gizemli bir örgüt ile ortalık hareketlenecek ve Mob’un sakin hayatına hareket gelecektir. Diyorum ve sizleri fragman ile baş başa bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=YJgVMzFicrs

*Bu yazı ortak çalışma yaptığımız www.japonsinemasi.com adresinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir