HUNTER X HUNTER Anime Analizi

TÜR:    AKSIYON / FANTASTIK / MACERA / KOMEDI.
BÖLÜM SAYISI: 148

Bu animeyi yaratmış  olan  sevgili YOSHİRO TOGASHİ ‘e çok teşekkürler…

ffYoshiro Togashi tarafından 1998’de başlamış olan bu  manga hala günümüzde devam etmektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı animeye 10 yıl ara verilmiştir. 2011 tarihinde çalışmalar tekrar başlanıp hunter x hunter adıyla yayınlanmaya başlanmıştır.

Arkadaşlar ana kahramanımız Gon Freecss daha çok küçükken  babasız olarak büyümüş ve  her türlü zorluklara karşı dimdik ayakta kalmayı başarmıştır. Eee birazda yaramazlık yapmayı seven biri J.12 yaşına kadar babasının yaşadığını bilmiyordu. Babasının yaşadığını ve ailesini avcı olmak için terketteğini öğrenene kadar. Fakat bu durum Gonu hiç üzmez aksine babasının neden onları Avcı olmak için terk ettiğini ve o anda neler hissetiğini  Vs.  anlıyabilmek için avcı olmaya karar verir. Ama annesi bu durumdan hiç memnun değildir. Çünkü kocası gibi Gonda onu bırakıp gidicekti.  

Bir gün o da babası gibi gölde  yakalanması imkansız olan devasa bir balık yakalamayı başarır. Köydeki herkezin takdirini kazanmayı başarır. Bir şekildede annesinin gönlünü alarak sınav gününe hazırlanmaya başlar. 

Nihayet avcılık sınavlarının başladığı gün geldi. Sınavın olduğu yere kalkan gemiye binerek köyden ayrılmıştır.

İlk bölüm olmasına rağmen bu animeden çok etkilenmiştim.Ne olursa olsun bu animeyi sonuna kadar izleyecektim ve izledimde.

Gon’un binmiş olduğu gemi aslında sınavın ilk turu ve bu sadece geminin tayfası ve kaptan  bilmektedir. Bu gemide ilginç arkadaşlar ( Leorio ve Kurapika ) edinmektedir. Ve bu sınavı  alınların akıyla  geçerler.  Gemideki sınavdan sonra 2. Turun yapılmış olduğu  sınav merkezine yol alırlar ve orada GON ile aynı yaşta olan KİLLUA ile tanışır. Bu 2 kahramanımız yaşları küçük olsada aslında yetişkinlerden daha olgun ve güçlü karakterlere sahiptirler. Sınav sonunda GON, LEORİO,KURAPİKA sınavı kazanırlar. Killua maalesef çeşitli nedenlerden dolayı  sınavı kazanamamıştır.

Her bölümü teker teker yazmak saçma olur sanırım birazda siz anime severler  izleyip animenin keyfini çıkarın J

Anime ile ilgili DÜŞÜNCELERİM

Son derece keyif verici bir animeydi tam anlamıyla efsane.  Bu animenin hakkı 148 bölüm olamaz. Sizde animeyi izledikten sonra  benim gibi düşüneceksinizdir. Çünkü  anime içinde yaşanan olayların çoğu yarım kaldı bu kabul edilemez amk J bu animeye doyum olmaz arkadaşlar bu  animeyi izlemeyen bence büyük bir kayıp yaşıyor. Bu animeyi izlerken zaman zaman güldüm, mutlu oldum, ağladım , heyecanlandım . süprizlerle dop dolu bir anime…

Bu animeyle ilgili bu yazacaklarımın sonu gelmez bir an önce şiddet ile tavsiye ediyorum izleyiniz!

Animede  şöyle bir şey dikkatimi çekti Gonun babası, Gona onları terk etmeden önce mektup bırakır Gona şu şekilde meydan okur eğer benimle görüşmek istiyorsan beni bul balabilirsen diye ama gel görki  animenin sonlarında kolaylıkla babasını bulmuştur ve bazı olaylar ve karakterler  bölümler ilerledikçe unutulmuş hale gelmektedir örneğin ömrümcek takımı, hisoka gibi önemli karakterler kimera karıncalar olayının başlamasıyla fazla bir etkisi kalmamış anime biterken  aklımda bir ton sorular ile bitti ve bu durumdan hiş hoşnut kalmadım böylesine mükemmel bir animenin sonu 148 bölüm ile son bulması yönetmenin hayal gücü sınırına ulaştığını varsayabiriz bence !

Her ne kadar animenin sonlanmasından hoşnut olmasamda bu animenin hakkını yiyemem. naruto , one piece  gibi animeler hunter x hunter ın yanında sıfır gibi etkisiz elaman kalır.

Her bölümü inanılmaz keyif vericiydi heyecanla hep bir sonraki bölümün çıkıcağı gün  pc başında beklerdim.   Son bölümlerde kimera karıncası ile avcıların lideriyle kapışması süperdi efekleri savaşırken düşünceleri ve akıllara kazınan savaşın sonu Avcıların liderine resmen hasta oldum dünyayı kurtara bilmek için ölüceğini bile bile vücudunun içine yerleştirdiği bomba ile kimera karıncaların kralıyla dövüşmüştür ve dünyayı kurtarmıştır.

One thought on “HUNTER X HUNTER Anime Analizi

  1. ——————–spoiler—————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————spoiler—————–spoiler
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ging in ortaya çıkışı hunter birliğinin başkanı Netero nun ölümüyle olmuştu ve gon un ölmek üzere olmasının da kaçmama sında etkili olmuştur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir