Bleach Anime Analizi

ANİME TÜRÜ: Aksiyon/ dövüş/ doğa üstü güçler

BÖLÜM SAYISI: 366

YAPIM YILI : 2004

YÖNETMEN: Noriyuki Abe 

 

Kurosaki Ichigo 15 yaşında normal bir öğrencidir, ancak ölülerle iletişim kurma becerisine sahiptir. Ichigo’nun babası ve kardeşleri aileye ait bir klinik işletmektedirler.

Birgün, shinigami(ölüm tanrısı) olan Kuchiki Rukia, Ichigo’nun odasına camdan girer ve Ichigo’nun onu görebildiğine çok şaşırır. O anın kargaşasında çevreye gelen hollow(kötü ruh) ile dövüşürlerken, Rukia güçlerini Ichigo’ya geçirir. Shinigami güçlerini alan Ichigo, Rukia ile beraber hollow’ları yok etmeye başlar.

“Düşünsenize bir gün hayatınız inanılmaz bir şekilde değişmeye başlıyor.  Olaylar isteğiniz dışında gelişirken kurduğunuz hayaller, gelecek endişesi.  Vs. gibi şeyleri düşünmeye fırsatınız bile kalmıyor. Tanımadığınız bir varlık  İçin hayatınızı değiştiriyor ona göre yaşıyorsunuz. Ve bir gün o varlığa o kadar çok alışırsın ki sanki bir daha hiç yanından gitmicekmiş gibi ama ne yazıkki Birileri gelip onu sizden koparırcasına söküp alır. Ne yapıcağını şaşırır, Düşünceler ile beynini yersin yavaş yavaş o eski hayata dönmeye başlarşın .Ve tabikide artık o eski hayat o kadar çekici değildir. Dayanamayıp senden. Çalınanı geri almak için aşılması zor olan zorluklarla mücadele etmeye başlarsın. İşin tuhaf yanı sen bu zorlu yola baş koyarken diğer bir yandan sana destek Olabilmek için arkadaşların da o varlık’ı geri alabilmen için canla başla mücade  etmeye başlar ve herkez hazır olduğu andan bir araya gelip alışmış olduğunuz  dünyadan farklı bir dünya ya ucunda yok olup gitmeyi ( ölmeyi ) göze alarak yolculuğa başlarsın. “

Yukarıda kendi yorumum ile ufaktan size bleach hakkında bir paylaşımda bulundum .Umarım yazım hoşunuza gitmiştir. Ben bu animeyi izleyip bitirdikten sonra neden bir animeye yazmıyorum diyip anime yazmaya başladım fakat yazdıklarımı okurken farkında olmadan bleach’e benzer bir anime yazıyormuşum ve derhal yazdıklarımı silmiştim.  Bleach beni çok etkilemişti saçma  flashback leri saymazsak tabiî ki anime içerisinde dosluğun önemi çok net bir şekilde anlatılıyor. Bazı şeyler kaybedilince değeri anlaşılıyor. bu anime de bunu çok iyi bir şekilde anlatmaktadır.

 

Diğer animelere kıyaslarsak dövüş ve aksiyon açısından en sağlam animeler arasında  yer alır.  Vs ler başladığında arkadan çalan müzik ile dövüşler bir birine tam anlamıyla uyumludur. Böyle olması tabikide izleyicisine yüksek oranda zevk vermektedir.  Animede her bir kahramanın ayrı ayrı dövüş tarzları güçleri vardır kimisi  doğuştan gelen yetenek kimiside sonrada zorlu çalışmalar ve antrenmalar ile güçlü karakter olurlar. Bu animedeki benim favori kahramanım zaraki kenpahci adam dövüş manyağı nerde kendine rakip olucak birini görse çılgına dönüyor saçları hele fena 😀 adamda ölüm korkusu diye bir his yok.  Her bir karakter geçekten inanılmaz derecede  güçlüdür yönetmenin eline sağlık böyle güzel bir animeyi bize sunduğu için. Az çok hataları var elbette başta sıkıcı fashbackler  ve bazı çizim hataları içermektedir dikkat ederseniz sizde fark ediceksinizdir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir